Розділи економіки

Умови зберігання ресурсів та готової продукції на складах

На хлібобулочні вироби пониженої вологості встановлені гарантійні строки зберігання. За умови додержання необхідних умов зберігання ці строки для баранок і сушок становлять відповідно 25 і 45 діб. Баранки і сушки в пакетах з поліетиленових і целофанових плівок можна зберігати до 15 діб. Хлібні палички, хлібну соломку Київську і Ванільну зберігають до 1 місяця, хлібну соломку солодку, солону, Ароматну і Фруктову - до 3 місяців.

Строк зберігання сухарів здобних залежить від сорту пшеничного борошна, рецептури і упаковки. Він коливається від 15 до 60 діб. Окремі найменування сухарів здобних з борошна вищого сорту можна зберігати не довше, діб: Особливі- 15; Гірчичні, з маком, Молочні, Горіхові, Вершкові, Ювілейні і здобні з корицею - 45; Ванільні, Дитячі, Київські, Любительські, Осінні, з ізюмом, Українські і Шкільні - 60. Строк зберігання сухарів здобних з борошна першого сорту такий: Туристичних - до 45 діб; Дорожніх, Кофейних, Ювілейних - до 60 діб. Сухарі здобні в пакетах з поліетиленової плівки зберігають до ЗО діб.

Гарантійний строк зберігання хрустів становить: простих з житнього борошна (прості, посипані сіллю, Спортивні) - 120 діб; здобних з борошна пшеничного або суміші житнього і пшеничного (Десертні, Столові) - 90 діб і 45 діб (Любительські, до чаю, з корицею, до пива, Домашні).

Також для зберігання ресурсів на складі передбачені відповідні умови зберігання . Приміщення для зберігання борошна сухі, чисті, з вентиляцією, не заражені шкідниками хлібних запасів, добре освітлені. Стіни біляться не менше ніж 2 рази на рік.

Мішки з борошном складають у штабелі на дерев'яні підтоварники або дерев'яні решітки. Штабелі розміщують окремо за видами борошна, сортами,номерами (для крупів), датами надходження. Висота штабеля з крупами і борошном залежить від пори року, умов зберігання, виду, сорту і вологості продукції. Борошно з вологістю до 14% вкладають у штабелі такої висоти(число рядів мішків): при температурі повітря у складі вищій за +10° С - 10рядів, від +10 до 0° С - 12 рядів, нижчій від 0° С - 14 рядів. борошно з вологістю 14-15,5% вкладають у штабелі відповідно на два ряди мішків менше.

Тривалість зберігання борошна залежить від їх виду, сорту, вологості,упаковки, умов зберігання. Також на борошно є посвідчення про якість(додаток 9)

Цукор перед закладанням для зберігання на склади ретельно очищають, провітрюють і просушують. Для зберігання цукру-піску дотримуються таких умов: відносна вологість повітря не повинна бути вищою за 70% на рівні поверхні нижнього ряду упакованого цукру, а цукру-рафінаду - 75%; температура не вище 40° С, а при тривалому зберіганні - не вища 12° С. Строк зберігання упакованого цукру-піску в опалювальних складах - до 8 років, у неопалювальних - від 1,5 до 4 років з урахуванням умов зберігання і виду тари; цукру-рафінаду в опалювальних складах - до 8, у неопалювальних - до 5 років. Під час зберігання цукор може адсорбувати сторонні запахи, вологу, внаслідок чого втрачає сипкість і утворює грудки.

Сіль зберігають у закритих приміщеннях при відносній вологості повітря

не вище 75%. В таких умовах гарантійний строк зберігання солі до 6 місяців.

Оцет зберігають у вентильованих приміщеннях при температурі від 0 до 20°

С і відносній вологості повітря не більше ніж 75%. В цих умовах строки

зберігання складають 6 місяців; фруктового 6%- 3 місяці.

Масло фасоване в пляшки зберігають в затемнених приміщеннях при температурі не вище 18°С, гірчичне - не вище 20°С. Строки зберігання рослинних олій у відповідності з чинною нормативною документацією наступні (в міс з дня розливу): соняшникової, фасованої у пляшки - 4;соняшникової, розлитого у фляги і бочки, - 1,5; бавовняного рафінованої дезодорованої - 3; бавовняного рафінованої, арахісового рафінованої дезодорованої - 6;соєвого дезодорованої - 1., 5; гірчичного - 8.

Маргарин можна зберігати при температурі від -20 до +15° С і відносній вологості повітря 80%.

Крохмаль зберігають у чистих, сухих, добре провітрюваних складах, без стороннього запаху, не заражених шкідниками. Оптимальною для зберігання вважають 70% відносну вологість повітря, хоч допускається до 75%, і температуру близько 100°С.

Яйця зберігають при температурі не вище 20° С і не нижче 0° С; столові - при температурі від 0 до 2° С і відносній вологості повітря - 85-88%. Яйця, що прибувають на склади даного підприємтсва мають ветеринарне свідоцтво(додаток 10).

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Оцінка та аналіз діяльності ПАТ Полтавакондитер
Передкваліфікаційна практика є завершальною ланкою практичної підготовки, яка проводиться перед захистом бакалаврських робіт. Під час цієї практики поглиблюються та закріплюються теоретичні знання з професійно орієнтованих дисциплін на ...

Податкове стимулювання наукової та інноваційної діяльності
Визначальними чинниками сучасного економічного розвитку є інноваційні технологічні зміни, що зумовлені широкомасштабним освоєнням досягнень науки, забезпечують зростання продуктивності суспільного виробництва та підвищення добробуту населе ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.