Розділи економіки

Неокейнсіанська теорія економічного циклу

де Y - національний доход; A - автономні інвестиції; s - гранична схильність до заощаджень; v - акселератор. В залежності від співвідношення мультиплікатора (або коефіцієнта граничної схильності до споживання) і акселератора динаміка національного доходу або його приросту може набути рівномірного або ж циклічного характеру. На думку Хікса циклічні коливання виникають при співвідношенні [(1-s)+v]2<4v. А за умови [(1-s)+v]2 >4v економіка перебуває в стані динамічної рівноваги. Отже, робиться висновок - нециклічна динаміка можлива лише за високого коефіцієнта споживання.

Висновки

Неокейнсианство - школа макроекономічної думки, що склалася в післявоєнний період на основі праць Дж. М. Кейнса. Група економістів (особливо великий внесок внесли Франко Модільяні, Джон Хікс і Пол Самуельсон) зробила спробу інтерпретувати і формалізувати вчення Кейнса і синтезувати його з неокласичними моделями економіки. Їх робота стала відома як «неокласичний синтез», на її основі були створені моделі, які сформували центральні ідеї неокейнсіанства. Розквіт неокейнсіанства припав на 1950-ті, 60-ті і 70-ті роки.

Неокейнсианство, теорія державно-монополістичного регулювання капіталістичної економіки і є модифікацією кейнсіанства стосовно до історичної обстановці, що склалася після 2-ої світової війни 1939-45 р.р. Видні прихильники неокейнсіанства - Р. Харрод, Н. Калдор, Дж. Робінсон, Е. Домар, А. Хансен.

Неокейнсианство склалося в 1-ій половині 50-х рр під впливом поглиблення загальної кризи капіталізму і пов'язаного з ним процесу переходу від монополістичного до державно-монополістичного капіталізму, науково-технічної революції, економічному змагання двох світових систем і краху колоніальної системи імперіалізму. У нових історичних умовах, коли проблема темпів економічного зростання стала розглядатися як питання життя і смерті капіталізму, неокейнсіанство вже не могло на зразок теорії Дж. М. Кейнса обмежитися розглядом переважно так званих проблем антикризової економічної політики. Тому неокейнсіанство акцентує увагу на кількісних залежностях розширеного капіталістичного відтворення або, на проблемах економічної динаміки та економічного зростання, виступаючи в якості найважливішої теоретичної основи економічної політики державно-монополістичного капіталізму.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Реструктуризація промислового підприємства
Розвиток української економіки значною мірою залежить від стану та темпів росту базових галузей промисловості. В сучасних умовах промислові підприємства відчувають значні труднощі, які пов’язані з їх адаптацією до економічних умов, які ...

Розрахунки чеками
Чек — грошовий документ встановленої форми, що містить беззаперечне письмове розпорядження власника рахунка (клієнта) банкові, який обслуговує його, сплатити певну суму грошей пред'явникові чека або іншій вказаній у чеку особі. Чек є інстр ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.