Основний капітал - переносить свою вартість на продукт виробництва по частинах за відносно великий час (наприклад, верстат ).
Оборотний капітал - переносить свою вартість на продукт виробництва всю відразу (наприклад, борошно для випічки хліба).
Постійний капітал - не змінює розмір вартості, а лише переносить її на результат виробництва відразу, або частинами (всі витрати, окрім заробітної плати ).
Змінний капітал - використовується для найму робочої сили , має форму заробітної плати, змінює розмір вартості.
Фізичний капітал
Фізичний (реальний, або виробничий) капітал - капітал, вкладений у справу, який працює як джерело доходу у вигляді засобів виробництва: машини, обладнання, будівлі, споруди, земля , запаси сировини, напівфабрикатів і готової продукції, які використовуються для виробництва товарів і послуг.
Грошовий капітал
Грошовий капітал (грошова форма капіталу) - гроші , призначені для придбання фізичного капіталу. Потрібно звернути увагу, що безпосереднє володіння цими грошима не приносить доходу, тобто вони не стають капіталом автоматично. Цим вони відрізняються від фінансового капіталу у формі грошей на депозиті .
Фінансовий капітал
Фінансовий капітал - капітал, що утворився в результаті злиття промислових і банківських монополій . Його виникнення - один з основних ознак імперіалізму . [1] Критикуючи концепцію Р. Гільфердінга , що зводив поняття Фінансовий капітал до підпорядкування промислового капіталу банківським, В. І. Ленін так визначив сутність фінансового капіталу: «Концентрація виробництва; монополії, які виростають з неї; злиття або зрощування банків з промисловістю - ось історія виникнення фінансового капіталу і зміст цього поняття»
Теорія соціально-технологічної парадигми як методологія визначення пріоритетів економічного розвитку України
Сьогодні
часто лунають заклики, що українське суспільство повинно дати принципові
відповіді на стратегічні виклики часу. Але у чому, власне, полягають ці
виклики? І що треба робити для адекватної відповіді? Розглянемо ці питання
через при ...
Національні форми залучення економіки до глобальних економічних процесів
В даній роботі розглянуте поняття глобалізації та глобальних економічних процесів, їх сутність та формування протягом 20 сторіччя. Важливо приділити увагу категоріально-понятійним значенням: що таке глобалізація.
Глобалізація економічних процесів ро ...