Розділи економіки

Аналіз ритмічності виробництва

Критм = 39250 / 39450 = 0,995 або 99,5%

За даними розрахунків можна сказати, що підприємство працювало неритмічно, мали місце значні відхилення від запланованого рівня випуску в 1 і 3 декадах місяця, але в цілому 99,5% продукції випущено без порушення графіку.

Коефіцієнт варіації (Квар) визначається як відношення середньоквадратичного відхилення від планового завдання за добу (декаду, місяць, квартал) до середньодобового (середньодекадного, середньомісячного, середньо квартального) планового випуску продукції:

,

де - квадратичне відхилення від середньо декадного завдання;

n - число планових завдань, які сумуються;

- середньо декадне завдання по графіку.

В даному прикладі бачимо, що коефіцієнт варіації складає 1,28%. Це значить, що випуск продукції по декадам відхиляється від графіка в середньому на 1,28%.

Для оцінки ритмічності виробництва в організаціях розраховується також загальне число аритмічності - як сума позитивних і негативних відносних відхилень фактичного обсягу виробництва від плану (по модулю) за кожний день (тиждень, декаду). Чим менш ритмічно працює організація, тим вище аритмічність, а бажане значення загального числа аритмічності - 0. В нашому прикладі він дорівнює:

Каритм= 0,0151 + 0 + 0,0190 = 0,0341

Після того, як буде з’ясовано міру ритмічності роботи, слід перейти до вивчення основних чинників, які зумовили можливі порушення ритму (рис. 2.1). Треба мати на увазі, що вирішальними можуть виявитися лише кілька або навіть один з указаних чинників.

Рис. 2.1 Фактори, які впливають на ритмічність випуску продукції

На останньому етапі аналізу слід розробити заходи щодо усунення причин неритмічної роботи. Внутрішні причини аритмічності - важкий фінансовий стан організації, низький рівень організації, технології та матеріально-технічного забезпечення виробництва, а також планування і контролю, зовнішні - несвоєчасне постачання сировини і матеріалів постачальниками, недолік енергоресурсів та ін.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Исследование украинского рынка сельскохозяйственной и пищевой продукции
Послідовна інтеграція України в Європейську економічну Спільноту відкриває великі можливості для просування української продукції на ринки Європи. Важливою умовою для зміцнення економічних зв’язків між Україною та Співтовариством є ...

Підвищення продуктивності праці персоналу на прикладі ТзОВ Хлібодар
Необхідність прийняття господарського рішення зумовлена існуванням проблем - складних теоретичних питань чи практичних ситуацій, що характеризуються розривом між тим, що є та що повинно бути. Поняття «технологія прийняття рішень» вимаг ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.