Розділи економіки

Впровадження досягнень науки і передового досвіду в сільськогосподарське виробництво

Для підвищення використання земельних ресурсів необхідно: застосування інтенсивних технологій вирощування культур; використання більш врожайних районованих сортів; вдосконалення структури посівів; проведення всіх польових робіт в оптимальні строки; поліпшення організації праці; культури землеробства і т.д.

Ефективність використання основних фондів характеризує фондовіддача і фондомісткість. Фондовіддача склала 30,19%, в порівнянні з попереднім роком збільшилася. Ефективність використання основних і оборотних коштів характеризує норма прибутку і вихід на 1 грн. основних і обігових коштів. Норма прибутку склала 44,44%. Вихід продукції на 1 грн. основних і обігових коштів склав 31.03%. В цілому оборотні та основні засоби стали використовуватися більш ефективно. Ефективність використання основних і оборотних коштів залежить від сформованих пропорцій між основними і матеріальним оборотними коштами, тому важливо нарощувати виробничі потужності, а насамперед домагатися пропорцій в їх складі.

Для оцінки ефективності використання трудових ресурсів в курсовій роботі була проаналізована продуктивність праці (річна, годинна). Ці показники були розраховані в цілому по господарству і по галузям. Найбільш загальний показник вихід валової продукції одного середньорічного працівника склав 54,68 тис.грн.

В цілому трудові ресурси стали використовуватися більш ефективно. Одним з основних ростов продуктивності праці полягає в прискоренні переходу в комплексної механізації та автоматизації виробничих процесів, також у підвищенні інтенсивності праці, в дотриманні трудової дисципліни, впровадження досягнень науково-технічного процесу.

Аналіз використання трудових ресурсів, зростання продуктивності праці, необхідно розглядати в тісному зв'язку з оплатою праці. З ростом продуктивності праці здаються реальні передумови в підвищенні оплати праці. При цьому кошти на оплату праці потрібно використовувати таким чином, щоб темпи зростання продуктивності праці випереджали темпи зростання її оплати. У господарстві цей принцип дотримується, отже господарство може вести розширене відтворення.

Для підвищення економічної ефективності сільськогосподарського виробництва необхідно збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції при одночасному скороченні витрат на виробництво одиниці продукції.

У даній роботі увага приділялася дослідженню інтенсифікації та інновацій у сільськогосподарському виробництві.

Інтенсифікація сільського господарства - це концентрація засобів праці на одиницю земельної площі з метою збільшення виходу сільськогосподарської продукції і поліпшення її якості.

Загальні принципи підходу до визначення суті інтенсифікації всього суспільного виробництва значною мірою розповсюджуються і на сільське господарство. Але разом з тим цій галузі притаманний ряд особливостей, що істотно впливають як на зміст самого процесу інтенсифікації, так і на вибір показників, що використовуються для характеристики даного процесу.

Збільшення виробництва сільськогосподарської продукції можна здійснити двома способами - екстенсивним та інтенсивним. Розвиток сільського господарства відбувається на основі відтворення в розширеному масштабі екстенсивним шляхом, коли розширюється тільки поле діяльності, та інтенсивним, коли застосовуються більш ефективні засоби виробництва.

Інтенсифікацію сільського господарства необхідно пов'язувати з величиною додаткових вкладень засобів виробництва на одиницю земельної площі, використанням різних технічних удосконалень. Підвищення інтенсивності використання землі зумовлює поліпшення використання інших елементів продуктивних сил сільського господарства.

Послідовна інтенсифікація сільськогосподарського виробництва на основі вдосконалення і раціонального використання всіх його чинників зазвичай забезпечує високі кінцеві результати. При цьому темпи зростання виробництва продукції можуть перевищувати темпи збільшення додаткових витрат. Інтенсифікація всебічно впливає на розвиток сільського господарства, створює нові можливості підвищення економічної ефективності виробництва.

Часто підвищення ефективності виробництва залежить від поставлених завдань. Так, збільшення обсягів випущеної продукції може бути забезпечене за рахунок наступних чинників економічної ефективності: поліпшення використання виробничої потужності шляхом оптимізації завантаження устаткування і технологічних режимів, поліпшення організації обслуговування устаткування.

Завершуючи роботу, слід зауважити, що методики визначення та аналізу системи показників ефективності, використані в роботі, допоможуть керівникам будь-якого рівня повніше виявити резерви подальшого підвищення ефективності виробництва і намітити конкретні шляхи його вдосконалення. Забезпечення стабільної роботи підприємств по випуску конкурентоздатної продукції, є завданням першорядної важливості для керуючих усіх рівнів, а найважливішою якісною характеристикою господарювання на всіх рівнях є - ефективність виробництва.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Особливості процесу первісного нагромадження капіталу та економічні ідеї меркантилізму (XVI-XVII ст.)
XVII-XVIII століття займають особливе місце в історії Нового часу. Це був повний протиріч, боротьби і нових теорій перехідний період, який завершив історію європейського феодалізму і поклав початок періоду перемоги і затвердження капіт ...

Механізм державного регулювання зайнятості
Ринок праці і зайнятість населення займають особливе місце в системі ринкових відносин. Більшість економічних, соціальних, демографічних явищ, що протікають в ринковій економіці повністю або частково відображають процеси, що відбувают ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.