Розділи економіки

Визначення рівня економічної безпеки ТОВ «БЕРКАНА- С»

Об'єктом безпеки ТОВ “Беркана-С” виступає все те, на що спрямовані дії по забезпеченню безпеки. До них варто віднести:

а) різні види діяльності підприємства (виробнича, комерційна, постачальницька, управлінська й ін.);

б) майно й ресурси підприємства (фінансові, матеріально-технічні, інформаційні, інтелектуальні й ін.);

в) персонал підприємства, її керівники, акціонери, різні структурні підрозділи, служби, партнери, співробітники, що володіють інформацією, що становить комерційну таємницю, і ін.

Суб'єктами безпеки підприємства є ті особи, підрозділи, служби, органи, відомства, установи, які безпосередньо займаються забезпеченням безпеки бізнесу ТОВ “Беркана-С”.

Також до суб'єктів економічної безпеки відносяться ті, які перебувають за межами підприємства й не підкоряються його керівництву. Це, насамперед державні органи, які створюють умови забезпечення безпеки підприємства:

законодавчі органи, що приймають закони, що створюють правову основу діяльності по забезпеченню безпеки на рівні держави, регіону, підприємства й особистості;

виконавчі органи влади - провідному політикові безпеки, що деталізують механізм безпеки;

судові органи, що забезпечують дотримання законних прав підприємства і його співробітників;

державні інститути, що здійснюють охорону границі, митний, валютно-експортний, податковий контроль і т.п.;

правоохоронні органи, що ведуть боротьбу із правопорушеннями й злочинами;

система науково-освітніх установ, що реалізують завдання по наукових проробленнях проблем безпеки й підготовки кадрів.

Під стратегією безпеки розуміється сукупність найбільш значимих рішень, спрямованих на забезпечення програмного рівня безпеки функціонування підприємства.

Для ТОВ “Беркана-С” запропоновано стратегію, орієнтовану на прогнозування завчасного виявлення небезпек і погроз, цілеспрямоване дослідження економічної й криміногенної ситуації як усередині підприємства, так й у навколишнім його середовищі.

ТОВ “Беркана-С” при реалізації даного типу стратегії необхідно, на нашу думку, систематично й у первісному порядку стежити за поводженням конкурентів й у необхідних випадках вносити зміни в перспективні плани підприємства; проаналізувати необхідність і можливості технічного переозброєння виробництва, підвищення рівня технологічної й конструкторської підготовки виробництва; разом зі споживачами визначати виробничу й науково-технічну політику організації; створити необхідні умови для підтримки й зміцнення інтелектуального потенціалу організації, ефективної роботи цільових команд, використання матричних структур і т.п.

Поняття адаптації підприємства до впливу зовнішнього середовища є більше широким й у певній мері універсальним і припускає внесення змін у його діяльність із метою забезпечення економічної безпеки.

Адаптація ТОВ “Беркана-С” до змін у зовнішнім середовищі й пов'язаними з ними впливами факторів зовнішнього середовища може бути параметричною й структурною.

Для ТОВ “Беркана-С” можна запропонувати параметричну адаптацію.

Параметрична адаптація припускає зміну параметрів внутрішніх систем підприємства, наприклад, освоєння виробництва нової продукції або нової технології, зміна ринків збуту або цінової політики підприємства.

Залежно від ролі й значення адаптаційних елементів, а також готовності до адаптивної реакції можна запропонувати для ТОВ “Беркана-С” змішану модель поводження підприємства.

Змішана модель поводження підприємства означає, що підприємство не вибрало остаточну модель поводження. По окремих ознаках діє по моделі консервативного, по іншим - по моделі активного поводження. Переважають традиційні господарські зв'язки, хоча почався пошук нових господарських зв'язків.

У змішаній моделі поводження підприємства розроблена не модель адаптації, а тільки її загальні принципи й підходи до поводження підприємства в ринкових умовах, а сама адаптація залежить від виду й ступеня інтенсивності впливу факторів зовнішнього середовища: при інтенсивному впливі загальні принципи адаптації певним чином реалізуються в діяльності підприємства, а при невисокій інтенсивності - реалізація принципів адаптації носить поверхневий і несистемний характер.

адаптація рентабельність прибуток рейтинговий

Подібні статті по економіці

Ординалістська теорія поведінки споживача
Усі люди, як споживачі різних благ, щодня стикаються з проблемою вибору. Які продукти харчування споживати? Який одяг носити? В яку школу віддати дітей? Яким транспортним засобом добратися на роботу? Який театр чи концертний зал відві ...

Організація, планування та шляхи підвищення економічної ефективності виробництва яєць
Птахівництво - одна з важливих галузей сільського господарства, яка забезпечує населення цінними продуктами харчування. Яйця, м'ясо молодняку і дорослої птиці курей, качок, гусей, індиків, а також такі продукти переробки, як яєчний пор ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.