Розділи економіки

Дослідження передумов формування та рівня економічної безпеки ТОВ "Медичний Комплекс"

ТОВ "Медичний комплекс - МК" має ряд позитивних моментів, які впливають саме не інтелектуальну складову тактичної безпеки, а саме:

підвищення інтелектуального потенціалу за рахунок провідних висококваліфікованих працівників;

- підвищення частки інженерно-технічних працівників у загальній чисельності працівників;

підвищення освітнього рівня працівників.

Визначення та характеристика загального рівня ЕБ ТОВ "МК"

Для ТОВ "МК" ми пропонуємо визначити рівень економічної безпеки на основі рівня лише поточної та тактичної безпеки, оскільки стратегічна безпека характеризує наявність та якість ресурсів у розпорядженні підприємства взагалі, тобто наявність новітніх технологій, кваліфікованого персоналу, доступу до ресурсів).

Тому стосовно рівня стратегічної безпеки досліджуваного підприємства можна сказати, що він є на високому рівні. Адже він забезпечений тим що, на підприємстві частка співробітників з вищою освітою становить 100%, провідні інженери підприємства, які очолюють сервісну службу, також мають значний досвід роботи в даній сфері (в середньому 25 років), а також наукові ступені. Штат підприємства є стабільним і плинність кадрів не значна, за рахунок відповідної мотивації персоналу. Також налагоджені відмінні стосунки з закордонними партнерами, що гарантує стабільне постачання товарів при першій же необхідності. Плани продажів на підприємстві на наступний рік затверджуються ще в 2й половині поточного року.

Визначимо загальний рівень економічної безпеки для ТОВ "МК" у 2009 році:

ЕБ = = = 0,99

Отже, рівень економічної безпеки ТОВ "МК" у 2009 році був високим і становив 0,99, що свідчить про те, що підприємство перебуває у стані абсолютної безпеки - загрози господарській діяльності практично відсутні. Платоспроможність стійка, бо забезпечена високою ефективністю основної діяльності та великим економічним потенціалом. Антикризове управління може бути обмежене аналізом рівня ЕБ, моніторингом можливих загроз, визначенням пріоритетних напрямів подальшого розвитку підприємства.

Стосовно основних показників, які використовувались для оцінки рівня ЕБП ТОВ "МК", то можна сказати, що наприклад, рентабельність активів повинна бути одним з основних робочих інструментів керівника в керуванні компанією. Будучи найважливішим показником ефективності її діяльності, він поєднує весь набір елементів, що описують різні сторони роботи підприємства. Аналізуючи взаємозв'язки, можна виділити елементи, що справляють найбільш сильний негативний вплив, і зосередити увагу на них.

Також з Додатку Є видно, що оборотні активи ТОВ "Медичний Комплекс - МК" в залежності від джерел фінансування формуються на 94,85% у 2007, на 85,98% у 2008, на 86,49% у 2009 році за рахунок позикових коштів, зокрема за рахунок кредиторської заборгованості. Частка власного оборотного капіталу в 2007 році становить 5,15%, в 2008 році 14,2%, в 2009 - 13,51%.

В цілому кредиторська заборгованість є найбільш поширеним і в багатьох випадках єдиним способом фінансування оборотних активів.

В більшості випадків сучасна ринкова логіка визначення необхідності в оборотних активах має наступний вигляд: спочатку визначається необхідність в валовому оборотному капіталі для підтримки ділової активності в планових обсягах, потім оцінюються можливості використання в обороті підприємства кредиторської заборгованості та інших залучених коштів. Необхідність у власному оборотному капіталі визначається по остаточному принципу. Уміле управління кредиторською заборгованістю, дозволяє їм значно скоротити потребу в власних грошових коштах.

Така структура джерел формування оборотних активів при ефективній політиці управління ними дозволяє ТОВ "МК":

забезпечити безперебійну роботу підприємства;

знизити обсяги вільних поточних активів, і, як наслідок, знизити витрати на їх фінансування;

прискорити оборот оборотних активів;

максимізувати прибуток підприємства при збереженні ліквідності.

Управління оборотними активами в першу чергу має передбачати визначення оптимальної величини, розробку варіантів фінансування та забезпечення ефективності їх використання. Оптимальна величина оборотних активів повинна з однієї сторони забезпечувати безперебійне ефективне функціонування підприємства, з іншої - мінімізувати наявність недіючих поточних активів.

Коефіцієнт маневрування власного капіталу (Км) показує яка частина власного оборотного капіталу знаходиться в обороті підприємства. У 2008 та 2009 році ТОВ "МК" використовувало 80% і 89% відповідно власного капіталу в обороті підприємства, що характеризує гнучкість використання власних коштів. В 2008 році порівняно з 2007 спостерігається різке збільшення (на 31%) використання власних коштів, що є негативною тенденцією, оскільки таке різке збільшення спричиняє зменшення інших показників.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Місце України в глобалізаційних процесах
Глобалізація як історичне явище і феномен, а також як об'єктивна закономірність розвитку людства привертає все більшу увагу дослідників як у країнах Заходу, так і в країнах Сходу. В наш час формується нова галузь науки — глобалістика, яка ...

Міжнародний ринок туристичних послуг України
У багатьох державах світу туризм розвивається як система, яка надає всі можливості для ознайомлення з історією, культурою, звичаями, духовними і релігійними цінностями даної країни і її народу, і дає прибуток в скарбницю. Не кажучи вже ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.