Розділи економіки

Коротка характеристика підприємства та основних техніко-економічних показників його діяльності

Попри зменшення обсягів підприємство зберегло рівень рентабельності, яка на протязі всього періоду знаходилася в межах мінімально допустимих значень - близько 1%. Про це свідчить також і незначне коливання показника питомих витрат - витрат у розрахунку на 1 гривню реалізованої продукції. Цей показник на протязі трьох аналізованих років становив близько 99%.

Рис. 2.1 Динаміка обсягів реалізованої продукції та собівартості реалізованої продукції у 2009-2011 рр.

Звичайно, така тенденція призвела до зменшення абсолютного розміру прибутку підприємства, який зменшився пропорційно до зменшення обсягу виробництва та реалізації продукції - з 1,2 млн. грн. у 2009 році до 0,5 млн. грн. у 2011 році. Це свідчить про зменшення вільних оборотних коштів підприємства, зменшення можливостей до інвестування та зменшення ліквідності підприємства.

В таких умовах підприємство було змушене зменшити обсяг основних виробничих фондів, зменшивши таким чином рівень виробничої потужності підприємства. Кондитерська фабрика зберегла свій трудовий потенціал, майже не скоротивши чисельність персоналу. Середньоспискова чисельність працівників зменшилася незначно - з 415 до 396 чоловік. Ця ситуація, яка з одного боку є позитивною, створює додаткове навантаження на вільні фінансові ресурси підприємства, оскільки при більш ніж двократному зменшенні обсягу виплачувати такий же рівень заробітної плати та пов’язаних з нею соціальних відрахувань стає все важче. Внаслідок цього фінансові ресурси відволікаються на фінансування витрат на оплату праці та відрахувань на соціальні заходи, незважаючи на майже двократне зменшення продуктивності праці на 1 працюючого.

Рис. 2.2 Аналіз темпів росту вартості основних ресурсів підприємства та основних показників їх використання

Як бачимо, динаміка обсягу реалізації, собівартості продукції та продуктивності праці знаходиться значно нижче 100 відсотків як в 2010 так і в 2011 році. Темпи їх падіння фактично ідентичні. Всі інші показники зменшуються меншими темпами, що свідчить про зростання їх вартості для підприємства у розрахунку на 1 гривню виготовленої продукції. Йде мова про заробітну плату, вартість основних фондів та вартість залишків оборотних коштів. При цьому у 2010 році, на фоні значного зменшення обсягів, заробітна плата та оборотні кошти на віть зростали! На жаль, підприємство цього не може дозволити і можна зробити висновок, що ця тенденція була одним з факторів подальшого погіршення основних показників діяльності у 2011 році.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 

Подібні статті по економіці

Інфляція, її суть, види та соціально-економічні наслідки
У наш час, здається, не можна прожити і дня, не почувши цього підступного і інтригуючого слова. Про неї кажуть, з нею борются, її бояться. Що ж таке – інфляція? У світі майже немає країн, де б у другій половині XX ...

Сутність та походження грошей
Гроші пронизують усі сфери соціального життя і є невід’ємною складовою існування сучасної цивілізації. Оцінка усіх сфер не лише економічної діяльності, а й самого буття людини в сучасній цивілізації здійснюється через використання гроше ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.