Розділи економіки

Організація непотокового виробництва

Розрахунок мінімального, оптимального розмірів партії деталей та кількості партій

На умовній ділянці №1 обробляються три види деталей (А, Б і В) на трьох операціях. Деталі запускаються у виробництво партіями.

Необхідно визначити мінімально-допустимий та оптимальний розмір партії для кожного виду деталей, що мінімізував витрати з врахуванням конкретних виробничих умов.

Партія деталей - група деталей одного найменування, які обробляються на одному робочому місці без переналадки устаткування та одночасно запускаються у виробництво.

Для визначення мінімально допустимого розміру партії деталей використовуємо метод за співвідношенням норми тривалості підготовчо-завершального часу та тривалості виконання операцій.

Для визначення мінімально-допустимого розміру партії використовуємо формулу:

(1.1)

де a - припустимі втрати часу на переналагодження устаткування по відношенню до штучного часу в залежності від складності обладнання, %;пз вj - підготовчо-завершальний час (т.т. час на переналагодження) за ведучою операцією на партію деталей j-го найменування виробу, хвилин;в j - норма штучного часу тривалість обробки на ведучій операції j-го найменування виробу, хвилин.

Розраховуємо мінімально-допустимий розмір партії для кожної деталі на кожному цеху.

Токарний верстат, деталь А:

Токарний верстат, деталь Б:

Токарний верстат, деталь В:

Фрезерувальний верстат, деталь А:

Фрезерувальний верстат, деталь Б:

Фрезерувальний верстат, деталь В:

Шліфувальний верстат, деталь А:

Шліфувальний верстат, деталь Б:

Шліфувальний верстат, деталь В:

Розмір партії повинний бути кратним місячній програмі випуску деталей, відповідати стійкості інструменту та дорівнювати як мінімум змінному виробітку.

Граничні розміри партії деталей j-го найменування коригуються виходячи з мінімального розміру.

Коригування починається з установлення легкого для планування ритму (Rрj) періоду чергування (або запуску/випуску) партій виробів, які залежать від кількості робочих днів у місяці.

Періодичність запуску (випуску) деталей (Rр j) у виробництві є тривалістю часу (в днях або змінах) між моментами запуску та випуску партій в обробку та розраховується за формулою:

(1.2)

де Dp -

кількість робочих днів в плановому періоді;доб - добова програма випуску деталей, штук на добу.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Оцінка та аналіз діяльності ПАТ Полтавакондитер
Передкваліфікаційна практика є завершальною ланкою практичної підготовки, яка проводиться перед захистом бакалаврських робіт. Під час цієї практики поглиблюються та закріплюються теоретичні знання з професійно орієнтованих дисциплін на ...

Малий бізнес - основа розвитку економіки в ринкових умовах
Значення малого бізнесу в розвитку економіки є досить значним. Особливо це стосується України, оскільки за умов слабкого росту виробництва, населення мусить вдаватися до самоорганізації своєї зайнятості. А відкриття власної справи - єдиний вихід в от ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.