Розділи економіки

Розрахунок запасів на лінії

Всі незавершені обробкою предмети праці (вироби, вузли, деталі), які знаходяться на лінії, називаються запасами. Запас, що знаходиться на виробничій лінії, називається лінійним запасом. Він поділяється на технологічний, транспортний і страховий. Технологічний запас - це кількість деталей, що знаходяться в даний момент часу в процесі обробки на всіх операціях потокової лінії. Технологічний запас визначають за формулою:

Зт = Сума Рпр.і. * n (7)

де n - кількість деталей, обробка яких одночасно здійснюється на кожному робочому місці.

Транспортний запас - кількість деталей, що знаходяться в процесі передавання з однієї операції на іншу (в процесі транспортування).Його величина визначається за формулою:

Зтр = Сума Рпр.і. - 1 (8)

В нашому випадку технологічний запас в базовому варіанті становитиме 62 дет., транспортний - 10 дет.

Що стосується проектного то маємо: технологічний 58 дет., транспортний - 10 дет.

Також існує страховий (резервний) запас, який створюється на найбільш відповідальних і нестабільних за часом виконання операціях. Основне його призначення - забезпечення безперебійної роботи лінії у разі виникнення непередбачених відхилень від нормального ходу виробництва. Величину цього запасу встановлюють на основі аналізу імовірності відхилення від заданого такту роботи на лінії. Його величину переважно приймають рівною 4-5% від змінного завдання. Отже страховий запас для базового і проектного варіанту становитиме 200000 / ( 246 * 2 ) = 406,50 * 4 / 100 % = 16,26 дет. Тобто маємо 17 дет.

Сумарний запас на лінії рівний сумі встановлених для даної лінії технологічного, транспортного і страхового запасів. В нашому випадку величина сумарного запасу становить:

Зсум.баз. = 62 + 10 + 17 = 89 дет.

З сум.проект. = 58 + 10 + 17 = 85 дет.

Після розрахунку запасу деталей на лінії потрібно розрахувати тривалість виробничого циклу.

Подібні статті по економіці

Національне багатство, прибуток
Виробничі можливості суспільства завжди були обмежені. Зі збільшенням населення виникала необхідність залучення в господарський оборот нових земель, самих різних природних ресурсів. До початку ХХ сторіччя темпи приросту використовуваних ресурсів зали ...

Сутність та походження грошей
Гроші пронизують усі сфери соціального життя і є невід’ємною складовою існування сучасної цивілізації. Оцінка усіх сфер не лише економічної діяльності, а й самого буття людини в сучасній цивілізації здійснюється через використання гроше ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.