Розділи економіки

Напрями та шляхи реалізації державної політики зайнятості в Україні

Головним напрямком політики зайнятості в перехідний період є створення економічно доцільних робочих місць. Вони будуть визначати попит на працю і поступово забезпечать його збалансованість із пропозицією робочої сили.

Висновки

Зайнятість населення - це діяльність, пов'язана з задоволенням особистих і суспільних потреб щодо створення сукупного продукту ,або національного доходу.Ринок праці у сфері зайнятості не може бути саморегулюючою системою. Більш повна і ефективна зайнятість досягається завдяки її державному регулюванню.

Механізм регулювання зайнятості населення в Україні включає такі складові: розробку загальнодержавної та регіональних програм зайнятості; організацію і забезпечення, функціонування державної служби зайнятості; участь підприємств, установ і організацій у реалізації, державної політики зайнятості; функціонування Державного фонду сприяння зайнятості населення; професійну підготовку, підвищення кваліфікації і перепідготовки незайнятих громадян; надання компенсацій громадянам, що втратили роботу або проходять перекваліфікацію; контроль державних органів влади за дотриманням законодавства України про зайнятість населення.

В зв’язку з різким погіршенням ситуації у сфері зайнятості населення, що негативно позначається на трудових доходах громадян, , спричиняє масове безробіття та руйнування трудового потенціалу, втрату конкурентоспроможності національної економіки, механізм регулювання зайнятості в Україні потребує вдосконалення, а в окремих питаннях - кардинальних змін. Відсутність ефективних механізмів регулювання зайнятості населення в Україні спонукає до пошуку шляхів реформування національної системи регулювання зайнятості населення, спираючись на зарубіжний досвід.

Усе розглянуте вище дозволило зробити висновок щодо прийнятності на національному ґрунті континентальної моделі регулювання ринку праці, прикладом якої є регулювання ринку праці в Німеччині і Франції. Звичайно, при цьому потрібно враховувати необхідність національної автентичності та етнонаціональну неповторність українського народу та держави.Крім цього на сучасному етапі необхідно перейти з пасивної політики, яка спрямована на допомогу держави з безробіття, до активної інвестиційної політики створення нових робочих місць, їх модернізації, перепідготовки незайнятого населення, спрямування на інтенсивний розвиток виробництва та впровадження інновацій. Пріоритетними напрямками державного регулювання зайнятості в Україні мають стати:

мінімізація впливу фінансової кризи на стан національного ринку праці;

розширення сфери застосування праці за рахунок створення робочих місць з належними умовами праці;

забезпечення національної економіки кваліфікованими кадрами;

підвищення якості та конкурентоспроможності робочої сили;

зміцнення позиції молоді на ринку праці;

посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості, детінізація відносин на ринку праці;

повернення безробітних до трудової діяльності, забезпечення їх соціального захисту;

розв’язання проблем зайнятості осіб з обмеженими можливостями;

регулювання трудової міграції населення;

встановлення обґрунтованого розміру мінімальної заробітної плати для розвитку та збалансування ринку праці;

забезпечення дотримання прав і гарантій працівників;

недопущення випадків неналежного оформлення трудових відносин з роботодавцями;

встановлення залежності часу виплати допомоги по безробіттю від тривалості виплат внесків на забезпечення безробітних.

Ефективний механізм державного регулювання зайнятості дасть змогу здійснити крок в перед до забезпечення відповідного рівня та якості життя людей згідно із соціальними стандартами Євросоюзу.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Подібні статті по економіці

Малий бізнес - основа розвитку економіки в ринкових умовах
Значення малого бізнесу в розвитку економіки є досить значним. Особливо це стосується України, оскільки за умов слабкого росту виробництва, населення мусить вдаватися до самоорганізації своєї зайнятості. А відкриття власної справи - єдиний вихід в от ...

Ринкова пропозиція та її еластичність
В умовах зробленої конкуренції на ринку постійно зустрічаються продавець і покупець, і в такий спосіб при їхньому зіткненні визначається ціна товару. При цьому враховуються витрати чи продавця виробника на виробництво, збереження, транспо ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.