Розділи економіки

Заходи щодо забезпечення санітарно-гігієнічних норм у закладі

При розробці комплексного закладу ресторанного господарства потрібно забезпечити важливі гігієнічні задачі на підприємстві:

– раціональну організацію праці;

– профілактику захворювань, що викликані недоброякісною їжею;

– збереження харчової цінності та безпеки продуктів харчування на всіх етапах її виробництва;

– зберігання та реалізація;

– естетику виробництва та обслуговування населення.

Особливе санітарно-гігієнічне значення має правильне розташування, благоустрій та ізоляція господарської зони.

При благоустрою території гігієнічне значення має розташування приміщень, озеленення, організація під'їзних шляхів і розвантажувальних площадок, пішохідних доріжок, а також ізоляція і оснащення господарської зони. В'їзд і пішохідні доріжки повинні бути заасфальтовані.

До складу господарської зони включають всі допоміжні споруди, їх розташовують з підвітряного боку по відношенню до приміщення виробничої зони на відстані не менше 50 метрів від виробничих приміщень, експедиції та місць зберігання харчової сировини і готової продукції.

Сміттєзбірники розміщені на відстані 35 м від дверей завантажувальної на окремому, заасфальтованому майданчику.

Господарська зона спланована таким чином, що вона ізольована від адміністративно-виробничої зони зеленим насадженням і має шляхи для роздільного руху. На території передбачений спеціальний розвантажувальний майданчик розміром до 11x11 м.

Санітарно-гігієнічні вимоги до складських приміщень: основне призначення складських приміщень - зберігання харчової та біологічної цінності продуктів в процесі їх зберігання.

При проектуванні охолоджувальних камер необхідно забезпечити роздільне зберігання і температурні режими для таких продуктів: м'яса, птиці, субпродуктів, молока, гастрономічних продуктів та готових кулінарних виробів, зелені, фруктів, напоїв.

Неохолоджувальна камера призначена для зберігання сухих продуктів, вино-горілчаних напоїв та овочів.

Щоденно у складських приміщеннях буде проводитись поточне прибирання і один раз на місяць генеральне прибирання. Весь інвентар оброблятиметься дезінфікуючим розчином.

Головною умовою дотримання санітарно-гігієнічних вимог є дотримання працівниками правил особистої гігієни, утримання обладнання у чистоті.

Все обладнання та Інвентар виробничих цехів має бути промаркованим. Щоденно проводитиметься вологе прибирання в цехах та дезінфекція виробничого інвентарю хлорним розчином.

Адміністративно-побутові приміщення та торгівельні зали щоденно прибиратимуться (вологе прибирання) та проводитиметься дезінфекція, а генеральне прибирання проводитиметься один раз на місяць.

Внутрішній контроль санітарного стану підприємства проводитиметься керівництвом закладу щоденно. Зовнішній контроль за дотриманням санітарних правил здійснюватиметься санітарно-епідеміологічними службами України. Санітарно-епідеміологічні станції при контролі підприємства робитимуть змиви з обладнання, виробничих столів, інвентарю, підлоги, рук працівників.

У закладі ресторанного господарства не дозволятиметься застосовувати для дезінфекції токсичні та погано пахучі засоби. Тому використовуватимуть хлористі препарати - вапно, хлораміни, моно хлораміни. Не рекомендується використовувати освітлені розчини вапна для знезараження непофарбованих металічних предметів.

Подібні статті по економіці

Проблема дискримінації на ринку праці України та шляхи її подолання
Актуальність обраної теми доводиться тим, що й зараз ми живемо у середовищі, де дискримінація є поширеною. Ми не тільки маємо уяву про дискримінацію у трудовій сфері, але деякі знайомі кожного з нас стикався з цією проблемою, це я можу ...

Організація енергопостачання кар’єра
кар’єр енергетичний ресурс Сучасні кар’єри - великі споживачі енергетичних ресурсів. В виробничій собівартості енергетичні затрати складають 8 - 15%. Для організації енергопостачання на кар’єрах створюється енергетичне господарство. Е ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2019 рік.