Розділи економіки

Проектування адміністративно-побутових приміщень

В проектованому закладі планується створити дві бригади офіціантів, які очолюють адміністратори. Вихід на роботу здійснюється через день. Офіціантів планується забезпечити всім необхідним інвентарем та посудом, що дає можливість якісно обслуговувати споживачів.

При проектуванні залу закладу площу розраховуємо виходячи з норм площі на одне місце:

де Р - кількість місць у залі;

W - норма площі на одне місце.

Згідно СНІП 2.08,02.03 норма площі на одне місце становить для ресторану 2м2. Отже, згідно норм площі для споживачів площа залу ресторану на 80 місць складатиме 166 м2

До групи приміщень для споживачів відносять вестибюль (включаючи гардероб для відвідувачів, санвузли для відвідувачів), зала ресторану на 80 місць, аванзал (галерею).

Площу вестибюлю розраховуємо за нормами: 0,3-0,45 м2 на одне обіднє місце.

S вестибюлю =110*0,35=35м2

Площу гардеробу визначаємо з розрахунку 0,1 м2 на одного споживача.

S гардеробу =110*0,11=12 м2

Туалетні, умивальники для споживачів розміщуємо одним блоком. Убиральні проектуємо з розрахунку один унітаз на 60 місць у залі, на кожних 50 місць - один умивальник. У шлюзах убиралень - один умивальник на 4 унітази.

Група адміністративно-побутових приміщень включає: контору, кабінет директора, гардеробну і убиральні для персоналу, душові, кімнату для білизни. Площу адміністративних приміщень приймають з розрахунку 4 м2 на одного службовця.

Площу гардеробних для персоналу визначаємо, виходячи з таких норм: для верхнього одягу - 0,1 м2 на одного працівника, для санітарного і домашнього одягу - по 0,24 м2. Душові кабіни проектуємо з розрахунку одна душова на 10 осіб (50% тих, хто працює у максимальну зміну). Розміри кабіни -900х900мм, душові повинні мати приміщення для переодягнення.

Подібні статті по економіці

Теоретичні підходи щодо регіонального розвитку сфери туризму як складової економіки регіону
Актуальність теми. Розвиток рекреаційно-туристичної сфери для багатьох країн є на сьогодні однією з головних задач. Україна, яка розташована в центрі Європи на перехресті транспортних шляхів, і яка має для поступального розвитку своєї ...

Регіональний розвиток внутрішньої торгівлі України
З переходом України до ринкової економіки в усіх сферах діяльності, в тому числі й торговельній, відбуваються суттєві перетворення. Роздержавлення й приватизація торговельних підприємств сприяли створенню конкурентного середовища в то ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2019 рік.