Розділи економіки

Сутність та особливості розвитку туризму як складової економіки регіону

) Комплексний підхід до впровадження досягнень науково-технічного прогресу в сфері туризму і готельного господарства.

) Удосконалення управління регіональним розвитком шляхом розширення організаційних і господарських повноважень органів.

) Кадрове забезпечення виконання конкретної регіональної роботи на всіх рівнях їх впровадження.

) Створення передумов для раціонального використання рекреаційних ресурсів.

Туристична діяльність являє собою економіко-технологічну систему, що створює, просуває та реалізує туристичний продукт з метою задоволення попиту на туристичному ринку.

Головна мета туристичної діяльності - розробка маршрутів, формування туристичних потоків за обраними маршрутами, виробництво товарів і надання туристських послуг, комплектування туристського продукту відповідно до попиту споживачів з вигодою (прибутком) для організації.

Економіка туристичної діяльності є сукупністю суспільних відносин, що виникають в процесі виробництва, реалізації та споживання туристичного продукту, а також виступає як частина народногосподарського комплексу регіону.

Ринок рекреаційно-туристичних послуг - це система господарських зв’язків, де реалізується процес обміну рекреаційно-туристичних послуг на гроші та навпаки. Іншими словами, ринок рекреаційно-туристичних послуг - це сфера прояву економічних відносин між виробниками та споживачами рекреаційно-туристичного продукту.

Діяльність з використання рекреаційних ресурсів сприяє збільшенню товарообігу і розширенню сфери послуг, що призводить до зростання національного доходу. Рекреаційні послуги багатогранні. Вони є об’єктами купівлі-продажу. Праця, витрачена на виробництво рекреаційних послуг, реалізується на місці, тобто відбувається переміщення покупців до товару. Гроші, витрачені на ці послуги, поступають до різних секторів національної економіки і здійснюють прискорений кругообіг.

Основні завдання економіки регіонального туризму вказані на рис. 1.1

Основними завданнями економіки регіонального туризму

Рис. 1.1. Основні завдання економіки туризму

Також на функціонування сфери туризму на регіональному рівні впливають зовнішні та внутрішні фактори, що визначають пріоритети й перспективи розвитку туризму на певній території, вказані на рис.1.2 [11].

Рис.1.2 Класифікація факторів впливу на розвиток туризму в регіоні [11, с.33]

Один із важливих факторів, який впливає на розвиток туризму в регіоні - екологічний, що визначає, наскільки турист задоволений подорожжю, відпочинком, здійсненням бажань, через відчуття комфортності, атмосфери гостинності, безпеки і доброчинного оздоровчого впливу.

Вплив економічних і фінансових факторів на сферу туризму, таких як зміна економічної і фінансової ситуації, рівня доходів населення і безробіття, обумовлений тим, що між тенденціями розвитку туризму і економіки регіону спостерігається тісний взаємозв’язок. Як правило, територія, де спостерігається стабільний підйом економіки, лідирує на ринку подорожей за кількістю туристських поїздок своїх громадян. В свою чергу, це зумовлює подальший розвиток матеріально - технічної бази і підвищення рівня інфраструктури туризму в регіоні [6, 7].

Із соціальних факторів важливу роль відіграє фактор збільшення насиченості й задоволеності вільного часу у населення, що в комбінації з ростом рівня життя означає приплив нових потенційних туристів, підвищення рівня їх прибуття, культури, естетичних потреб. Оскільки сьогодні відчутна тенденція до дроблення відпускного часу, то для розробки програми розвитку туризму в регіоні важливо знати загальний бюджет вільного часу різних соціальних груп, структуру цього часу (за днями тижня, ознакою сезонності, видами дозвілля), зміст і динаміку ціннісних орієнтацій реального і потенційного споживача туристичних послуг.

Постійний вплив на розвиток туризму, безумовно, мають такі демографічні фактори, як чисельність населення, статевовікова структура, родинний склад, урбанізація, кваліфікованість кадрів, гостинність місцевого населення тощо. Так, найбільшу схильність до активних форм туризму виявляють люди у віці 18-30 років. Однак пік загальної туристської рухливості людей спостерігається по досягненню ними 30-50 років [5, c. 20].

Значний вплив на розвиток туризму виявляють політико-правові фактори: політична обстановка в регіоні, країні, світі; політика відкриття кордонів; пом’якшення адміністративного контролю в сфері туризму; уніфікація податкової і грошової політики.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Населення та трудові ресурси України
Чисельність населення і його структура визначає розмір і склад трудових ресурсів. Трудові ресурси - частина населення країни, яка має відповідний фізичний розвиток, знання і практичний досвід роботи, які потенційно можуть бути використ ...

Приватний сектор в національній економіці
Актуальність теми даної курсової роботи. Стратегічною метою розвитку України є побудова сильної та сучасної європейської демократичної держави з потужною економікою для забезпечення гідного життя кожного громадянина. У нашій державі нерозв’язан ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.