Розділи економіки

Прогнози розвитку регіону

Необхідно вдосконалити організацію літнього оздоровлення дітей з метою забезпечення відпочинку за межами навчальних закладів.

В галузі медицини необхідно завершити будівництво Кременецької центральної районної комунальної лікарні або вирішити питання про доцільність перепрофілювання даного об’єкту, добудувати амбулаторію в с. Будки. Подальшу увагу необхідно приділити питанню підвищення якості наданих медичних послуг шляхом зміцнення матеріально - технічної бази та кадрового забезпечення медичних установ.

Розв’язання зазначених вище галузевих проблем дозволить значно поліпшити стан соціально-економічного розвитку району, рівень життя та добробуту населення, його майбутнє.

Стратегічні заходи у сфері охорони здоров’я:

забезпечення населених пунктів району каретами “ швидкої допомоги”;

оснащення медичних установ сучасним діагностичним та лікувальним обладнанням, покращення інформаційно-аналітичного та комп’ютерного забезпечення;

підвищення рівня спеціалізованої медичної допомоги та запровадження нових медичних технологій;

реалізація комплексу заходів щодо зниження рівня інфекційних захворювань, особливо ВІЛ/СНІД та туберкульозу, забезпечення хворих на цукровий діабет, туберкульоз, СНІД та злоякісні пухлини необхідними препаратами за рахунок централізації бюджетних видатків.

Інвестиційна діяльність.

Наш район є недостатньо привабливим для інвесторів, оскільки відсутня можливість швидкого обороту капіталів. Відсутні основні бюджетоутворюючі галузі економіки. Основними галузями господарського комплексу є сільське господарство та харчова промисловість, які дають основну частку валового продукту.

На розвиток економіки району за рахунок усіх джерел фінансування протягом 2010 року спрямовано 70 млн.грн. капітальних інвестицій. Це становить 0,8 % загальнообласного обсягу. Переважна частка з них - 95,7 % (67 млн.грн.) складали інвестиції в основний капітал, у капітальне будівництво та придбання машин та обладнання.

Загальна сума інвестицій в промисловість за рахунок всіх джерел фінансування у 2010 році становила 5,2 млн.грн., у сільське господарство - 11 млн.грн., це ТОВ «Біо-лан» - 2,6 млн.грн., ТОВ «Аграрій» - 338 тис.грн., ТОВ «Агро СВС» - 361 тис.грн., ТОВ «Анро-Експрес-Сервіс» - 6,9 млн.грн. Серед промислових підприємств залучали інвестиції ПП «Бекерай», ПП «Почаївський хлібозавод».

Основним джерелом інвестицій в основний капітал залишаються кошти витрачені населенням на будівництво індивідуального житла - 34,5 млн. грн., що складає 51,5 % від загального обсягу інвестицій в основний капітал.

За підсумками 2010 року обсяг прямих іноземних інвестицій, по наростаючому підсумку - всього становив 323,3 тис. дол. США. Зовнішньоторгівельний оборот склав 1700 тис. дол. США. Обсяг експорту товарів по району за січень - грудень 2010 року склав 1080 тис.дол.США і становить 1.6 % у загальному обсязі експорту по області, а обсяг імпорту 620 тис.дол.США і становить 0,7% у загальному обсязі імпорту області. Сальдо обсягів експорту-імпорту товарів по району становить 460 тис.дол. США.

Висновок

Отже, першочерговим завданням найближчих років е доведення валового внутрішнього продукту району до рівня 1990 року, тобто на кінець 2015 року ВВП по району повинен становити 2,5 млрд. грн., або зрости у 8.2 рази в порівнянні з 2010 роком. Такого показника можно досягнути за рахунок приросту обсягів виробництва валової продукції сільського господарства, росту промислового виробництва, лісового господарства, зростання обороту роздрібної торгівлі та інших галузей економіки району.

Значного збільшення обсягів промислового виробництва можна досягти за рахунок відновлення діяльності ЗАТ «Кременецьцукор», що дасть змогу збільшити виробництво промислової продукції на 215 млн. грн. щороку, а за п’ять років буде вироблено продукції на 1449 млн. грн. Для відновлення роботи цукрового заводу необхідно провести ряд ремонтних робіт. За попередніми розрахунками на проведення даних робіт, потрібні кошти в сумі 500 млн. грн (в діючих цінах). При введені цукрового заводу в експлуатацію у 2011 році, обсяг промислового виробництва до кінця 2015 року буде становити 1549 млн.грн., буде створено 500 нових робочих місць, до всіх рівнів бюджету щороку надійде платежів в сумі 66 млн. грн., за п’ять років поступить коштів в сумі 412 млн. грн.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Сутнісна характеристика предмета політичної економії та еволюція її розвитку
Здобуття Україною на зламі тисячоліть незалежності й перехід від адміністративно-командної системи управління до ринкової економіки посилюють інтерес громадськості до економічної теорії, зокрема, до політичної економії. Політична еко ...

Проблеми регіонального розвитку і розміщення житлово-комунального господарства Донецького економічного району
Актуальність теми дослідження курсової роботи полягає у тому, що житлово-комунальне господарство є однією з найважливіших та пріоритетних сфер господарського комплексу України, яка забезпечує його життєдіяльність та значно впливає на ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.