Розділи економіки

Використання методів статистичного групування у діяльності підприємства

Визначивши, що під групуванням розуміють розподіл на групи за будь-якою істотною ознакою усієї сукупності інформації про суспільні явища, зібраної в процесі спостереження, у другій частині роботи ми спробували представити найбільш поширені моменти групування на прикладі промислового підприємства КФГ «Березовское»

Однієї з визначальних особливостей ринку продуктів харчування в Україні є висока питома вага круп у структурі харчування широких шарів населення. На першому місці по обсягах споживання знаходиться гречана крупа. Її використання традиційне в раціоні як українців, так і ряду інших слов'янських народів, що обумовлює її високий експортний потенціал. У той же час вона є одним з найбільш дешевих і калорійних продуктів. Національні кухні багатьох країн містять велика кількість рецептів блюд, у готуванні яких використовується гречана крупа.

Ринок гречаної крупи має значний потенціал росту, що порозумівається, насамперед, двома причинами:

у результаті триваючих глибоких змін у країнах СНД відбувається формування соціального шару бідних людей, що не можуть дозволити собі, як раніш, здобувати в достатній кількості м'ясні продукти, інші дорогі продукти, а також делікатеси. Структура харчування таких людей у даний час складається і ще довго буде складатися переважно з борошняних виробів, овочів і круп, серед яких гречана крупа виділяється по своїх органолептичних властивостях і, відповідно до проведених опитувань роздрібних торговців, користається найбільшим попитом покупців;

усе більше людей усвідомлюють необхідність раціонального харчування для підтримки гарного стану здоров'я, підвищення загальної стійкості організму, а також важливість лікувально-профілактичного харчування для попередження і боротьби з різними захворюваннями, кількість яких істотно зросло в зв'язку з погіршенням екологічної ситуації і, особливо, у результаті Чорнобильської катастрофи.

Ринок гречаної крупи має не яскраво виражений сезонний характер. Це порозумівається тим, що основна маса споживачів - бідні і люди середнього статку не мають можливості в зимові і весняні місяці закуповувати в достатній кількості й асортименті овочі і фрукти, ціни на який різко коливаються в залежності від сезону, і змушені більше чим звичайно використовувати в раціоні харчування інші продукти, у тому числі крупи. Роздрібна ціна на гречану крупу за кілька останнього років залишається стабільної - біля $0,6 з незначним підвищенням на 5-8% протягом 1-2 зимових місяців.

В даний час споживана населенням області гречана крупа завозиться через її межі. З введенням в експлуатацію лінії по виробництву гречаної крупи оптові торговці швидко переорієнтуються на продукцію господарства. Це буде обумовлено поруч причин, найважливішими серед який є:

висока якість при найнижчій ціні;

наявність давніх стійких зв'язків з КФГ «Березовское», що пояснюється тим, що фермерське господарство робить і реалізує цілу гаму круп, інших продовольчих товарів, що цими торговцями систематично закуповуються на господарстві;

багато оптових торговців є постачальниками зерна;

споживачам буде запропонована зовсім нова, дотепер ніде у світі не вироблена продукція - гречані пластівці.

Гречані пластівці, спробні партії яких викликали великий інтерес у споживачів і оптових торговців насамперед через їхні високі смакові якості, а також через зручність використання, що полягає у швидкості і простоті готування, володіють високим ринковим потенціалом і конкурентоздатністю. Найважливішою особливістю також є те, що для виробництва гречаних пластівців не буде потрібно дооснащення підприємства - буде використане вже наявне устаткування.

Гречане борошно також є традиційним продуктом харчування для багатьох поколінь українців, застосовуваним у готуванні великої кількості блюд, однак попит на неї постійно не задовольнявся в останні десятиліття. Причина цьому - система всеохоплюючого державного, що панувала раніше, планування, у рамках якої усі великі переробники зерна гречки були зорієнтовані винятково на гречану крупу, що була одним з великої безлічі дефіцитів для рядового споживача. Нечисленні дрібні виробники намагалися поставляти на ринок своє борошно, однак ні по обсягах, ні по якості, тому що вихідною сировиною в них була низькоякісна гречана крупа власного виробництва, вони не могли задовольнити платоспроможний попит споживачів. Згодом планується почати на її основі виробництво гречаних паличок, що ще більш усталить позиції комбінату на ринку продуктів харчування.

Споживачами гречаної крупи, пластівців і борошна є всі шари населення, незалежно від їхньої купівельної спроможності. Цільовими споживачами гречаної крупи є армія, їдальні в школах і дитячих садах, установах пенітенціарної системи, підприємства суспільного харчування, виробники дитячого харчування, різних консервів, каш, сумішей.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Проект покращення роботи підприємства
У проектному аналізі під проектом розуміється одноразовий комплекс взаємопов'язаних заходів, спрямований на досягнення чітко визначеної мети при встановленому матеріальному (ресурсному) забезпеченні протягом заданого періоду часу. ...

Структура та організація господарської діяльності приватного підприємства
Мета даної дипломної роботи полягає в ознайомленні із специфікою діяльності ПП "Богдан", змістом і характером роботи його працівників, закріпленні теоретичних знань, одержаних під час навчання в інституті і набуття певних пра ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.