Розділи економіки

Антиінфляційна політика України

Для оцінки економічного розвитку країни, необхідно регулярно проводити усесторонню оцінку її економічного стану, особливо варто звертати увагу на аналіз індексу споживчих цін, індекс цін виробництва, номінального ВВП, грошового обігу та інших. Результати аналізу таких показників, як структура грошової маси, її динаміки, фінансова глибина, монетизація, доларизація економіки, швидкість обігу грошей є підґрунтям для прийняття відповідних управлінських рішень у сфері грошово-кредитної політики. Адже завдяки результатам, що отримані після опрацювання цих показників, можна розробити ряд завдань, що адаптовані до реалій української економіки України і враховують основні тенденції її розвитку. Це дозволить органам грошово-кредитного регулювання держави ефективніше застосовувати інструменти впливу на реальну економіку та процеси, що відбуваються в ній.

Щодо України, то можна сказати, що найбільш істотним негативним явищем в економіці на етапі її ринкового реформування виявилась інфляція. Причиною цього можна назвати те, що з 1992 року проводилась помилкова економічна політика, що фактично мала не антиінфляційний, а проінфляційний вплив на економічну систему країни.

Але на щастя, починаючи з 1996 - 97 років через цілу низку заходів були зроблені суттєві кроки, що поліпшили стан нашої економіки. Досить успішним роком для національної економіки став 2001 рік, коли інфляція була навіть меншою за прогнозованої. Зараз рівень інфляції в Україні нестабільний, що пов’язано зі світовою фінансовою кризою. В Україні важливість розробки антиіфляційної політики займає чільне місце у роботі уряду та Національного банку України. Тому можна лише акцентувати, що антиінфляційна стратегія є необхідною та обов’язковою як для уряду, так і для економіки в цілому.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Проблема дискримінації на ринку праці України та шляхи її подолання
Актуальність обраної теми доводиться тим, що й зараз ми живемо у середовищі, де дискримінація є поширеною. Ми не тільки маємо уяву про дискримінацію у трудовій сфері, але деякі знайомі кожного з нас стикався з цією проблемою, це я можу ...

Структура та управління ЖКГ у Запорізькому регіоні
Житлово-комунальне господарство - це одна з важливих та пріоритетних галузей національного господарського комплексу, яка забезпечує життєдіяльність населених пунктів та суттєво впливає на розвиток економічних взаємовідносин у державі. ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.