Розділи економіки

Види і методи мотивації та стимулювання працівників у редакції журналу «OOPS!»

Існують багато видів мотивації персоналу:

)Грошова мотивація:

заробітна плата;

відсоток від продажів;

премії;

компенсації;

відпускні.

) Кар'єрна мотивація:

участь співробітників компанії в конкурсі на заміщення того, або іншого вакантного місця на загальних підставах;

конкретне просування по службі;

наявність символів службового статусу (найменування посади, а/м, мобільний зв'язок, окремий кабінет і його місце розташування в офісі);

відчуття причетності (наради, подяка за допомогу, грамоти).

) Навчання:

регулярні тренінги і підвищення кваліфікації;

курси підвищення кваліфікації, що передбачають отримання диплома;

друга вища освіта, отримання наукового ступеня;

навчання і перенавчання пов'язане з кар'єрним зростанням (введення в посаду).

) Цінні іменні подарунки:

за вислугу років;

за виконання планів компанії;

за великий особистий внесок в розвиток компанії;

дні народження.

) Відпочинок:

відпустки (пропонувати вибір турпутівок, заздалегідь уклавши договори з агентствами на пільгове корпоративне обслуговування, можливо, - сумісний корпоративний відпочинок). Путівка повністю викупається співробітником або оплачується співробітником частково;

заохочення за щось (нагородження конкретною путівкою - повністю за рахунок компанії).

) Медичне страхування

) Змагання.

) Корпоративні заходи

) Відкритий діалог між керівництвом і персоналом

Конкретніше розглянемо кожний пункт.

Перший і найголовніший стимул - це матеріальний стимул, а саме грошова мотивація.

За думкою багатьох HR - менеджерів, розробка матеріальної мотивації - є найбільш важкою частиною, бо дуже важко прописати справедливу систему матеріальної мотивації, щоб вона була прозора і зрозуміла.

Заробітна плата залежить від посади, обов’язків, графіку роботи та від відділу, до якого належить працівник.

Оплата праці працівників багатьох відділів є фіксованою. Іншу систему має відділ маркетингу та передплати, тут схема наступна: фіксована ставка + процент від продажів. Ставка складає 40% і виплачується на основі того, що працівник є штатною одиницею, а процент - є основним і складає 60% заробітної плати. Менеджер з продажу підписок отримує 15% від суми продажів, а менеджер з продажу рекламної площі - 12%.

Збільшення заробітної плати дуже повільне і незначне, що викликає незадоволення серед працівників і призводить до плинності кадрів.

Окремо треба зазначити, що розробкою заробітної прати для адміністрації займається HR-відділ видавничого дому, а заробітної плати для всіх інших відділів - безпосередньо менеджер з персоналу редакції та президент.

Премії. Найголовнішою мотивацією для української дочірньої організації Burda Ukraine є можливість виграти досить великий приз від материнської компанії.

В кінці кожного фіскального року BURDA VERLAG OSTEUROPA GmbH, проводить змагання між усіма своїми дочірніми компаніями. У результаті цього конкурсу компанія може виграти Супербонус. Для цього потрібно:

фінансові показники за рік

результати діяльності

рейтинги видань

місце на ринку

репутація у країні

Отже компанія може отримати від 100 до 50 тисяч євро, які вона розподіляє між працівниками залежно від їх внеску у діяльність компанії за цей рік. Рішення про розподіл виносять керівники відділів, які аналізують роботу кожного працівника.

Треба зазначити, що українська дочірня компанія 5 років поспіль була у трійці лідерів цього конкурсу.

Але в компанії існує слабка оцінка персоналу. Тому розподіл виграшу проходить не дуже чітко і працівники не завжди можуть точно сказати «хто і за що» отримує частину Супербонусу.

Окремо йдуть премії, які видають керівники, за особливі заслуги. За виконання плану, за нові ідеї, внесення цікавих пропозицій. Але мінус цієї нагороди в тому, що працівники чітко не знають вимог до отримання такого типу премії і часу коли вони видаються(можна віднести до премії-сюрприз, яка за дослідженнями вчених мало впливає на мотивацію працівників).

Компенсації - у редакції відсутній такий вид матеріальної мотивації.

Відпустки. Надання путівок для відпочинку та оздоровлення у пансіонати і санаторії України (може бути безкоштовною або 10% від реальної вартості).

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Розрахунок техніко-економічних показників стержневого відділення ливарного цеху сталевого лиття масою від 700 до 14000 кг
Значення ливарного виробництва в промисловості надзвичайно велике: майже всі машини та прилади мають литі деталі. Немає такої галузі машинобудування, приладобудування, будівництва, де не застосовували б виливки. Лиття є одним з най ...

Малий бізнес - основа розвитку економіки в ринкових умовах
Значення малого бізнесу в розвитку економіки є досить значним. Особливо це стосується України, оскільки за умов слабкого росту виробництва, населення мусить вдаватися до самоорганізації своєї зайнятості. А відкриття власної справи - єдиний вихід в от ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2021 рік.