Розділи економіки

Внутрішні загрози безпеці організації (змодельовані на основі визначених показників діяльності організації)

Порахувавши показники і проаналізувавши їх значення, бачимо, що деякі з них не попадають в визначені значення, і відповідно створюють загрозу для підприємства. До таких показників відповідно:

1. Коефіцієнт автономії (фінансової незалежності)

2. Фондоозброєність праці

. Коефіцієнт оновлення основного капіталу

. Коефіцієнт мотивації

. Коефіцієнт інтелектуального рівня працівників

. Коефіцієнт забруднення середовища

. Коефіцієнт захищеності майна та персоналу підприємства

. Ритмічність збуту

. Коефіцієнт ефективності рекламної політики організації

Проаналізувавши стан безпеки підприємства у різних сферах його діяльності, можна побачити, де стан безпеки даного підприємства на допустимому рівні, а де воно має слабкі сторони і стоїть перед загрозами.

На основі проведених результатів, ми з’ясували, що ТОВ «Будхаус» може у будь-який час без будь-яких проблем наявними грошовими ресурсами погасити всю заборгованість.

Має фінансову залежність від кредиторів. Допустимою межею коефіцієнта автономії є значення 0,5, а на підприємстві воно становить 0,31, яке є менш допустимим. Причиною виникнення даної загрози може бути значна кількість боргів у підприємства.

Варто звернути увагу на показник фондоозброєність праці. Це показник, що характеризує оснащеність працівників підприємств сфери матеріального виробництва основними виробничими засобами. На нашому підприємстві ТОВ «Будхаус» цей показник становить 0,35 при нормі більше 1, тобто становить внутрішню загрозу безпеці підприємства.

Тобто, підприємству треба підвищити рівень фондоозброєності праці. Підвищення фондоозброєності праці означає збільшення частки уречевленої праці* і відповідне зменшення частки живої праці в сукупних витратах праці на одиницю виробленої продукції.

Наступною загрозою для підприємства є мотивація праці. Коефіцієнт мотивації на підприємстві становить 0,764 при пороговому значенні даного показника більше 1 і отже становить загрозу для ТОВ «Будхаус».

Добре спланована система мотивації дозволяє суттєво підвищувати ефективність роботи персоналу, збільшувати обсяги продажу, покращувати виробничий процес та обслуговування клієнтів, без особливо великих матеріальних затрат з боку компанії. Адже, коли працівник виконує свої посадові обов’язки з повною самовіддачею і його цілі саморозвитку включають розвиток підприємства загалом, тоді коефіцієнт корисної дії зростає в декілька разів.

Цікавим способом удосконалення мотивації праці є мотивація вільним часом або модульна система компенсації вільним часом. Ця форма немонетарної мотивації поки не одержала поширення у практиці українських підприємств, але досвід використання її зарубіжними фірмами свідчить про необхідність впровадження системи компенсації вільним часом на підприємствах.

Традиційно виділяють три групи нематеріальних чинників мотивації:

ті, що не потребують інвестицій з боку компанії;

ті, що потребують інвестицій та розподіляються безадресно;

ті, що потребують інвестицій компанії та розподіляються[5, с.36 - 36].

Сучасна практика зарубіжних та деяких українських підприємств свідчить про тенденцію до суттєвих змін в системі мотивації персоналу. Для працівників, перш за все працюючої молоді, характерні інші ціннісні орієнтації спонукальних мотивів до трудової діяльності. При цьому на перший план висуваються самореалізація і саморозвиток (нематеріальна мотивація)[3, с.83].

Найпоширенішим чинником, який на сьогодні використовують власники українських підприємств, в мотивації є гроші, премії, підвищення тощо. Вважається, що дані елементи є найголовнішим і повинні задовольняти потреби працівника у мотивації. Однак, для сучасних менеджерів, крім заробітної плати, важливими є й інші чинники, зокрема зміст праці, умови, за яких вони можуть цілковито проявити свої здібності, уміння та навики, чітка орієнтація кар'єрного зростання.

Коефіцієнт інтелектуального рівня працівників дорівнює 0,508 при пороговому значенні більше 1, тому його значення складає загрозу безпеці ТОВ «Будхаус», адже, що більше значення коефіцієнта інтелектуального рівня робітників, то вищий рівень інтелектуальної складової організації.

Досягнути максимального результату можна завдяки покращенню системи навчання, більш детальнішій перевірці кандидатів на роботу, направлення працівників на курси підвищення кваліфікації.

Коефіцієнт забруднення середовища становить 0,66 не відповідає пороговому значенню даного показника і свідчить про не ефективну діяльність ТОВ «Будхаус» для навколишнього середовища. Коефіцієнт забруднення середовища - це кількість забруднювачів на одиницю отриманої продукції або на одиницю інтенсивності певного виду діяльності (в нашому випадку - виробництво цегли).

Перейти на страницу: 1 2

Подібні статті по економіці

Національне багатство, прибуток
Виробничі можливості суспільства завжди були обмежені. Зі збільшенням населення виникала необхідність залучення в господарський оборот нових земель, самих різних природних ресурсів. До початку ХХ сторіччя темпи приросту використовуваних ресурсів зали ...

Сутнісна характеристика предмета політичної економії та еволюція її розвитку
Здобуття Україною на зламі тисячоліть незалежності й перехід від адміністративно-командної системи управління до ринкової економіки посилюють інтерес громадськості до економічної теорії, зокрема, до політичної економії. Політична еко ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.