Розділи економіки

Основні техніко-економічні показники виробничо-господарської діяльності підриємства

У табличній формі наводяться узагальнюючі та часткові показники діяльності підприємства за звітний рік. Для заповнення таблиці використовуються показники, розраховані в другому розділі роботи, а також такі , що розраховані в цьому розділі.

Валовий прибуток (ПРВАЛ ) визначається як різниця між чистим доходом (ЧД) і собівартістю реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг)

(ССОБРЕАЛ). При цьому чистий дохід визначають вирахуванням із виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (ВирРЕАЛ) податку на додану вартість, акцизного збору та інших відрахувань із доходу.

ВП = 837610-800610=37000 грн

Рентабельність реалізованої продукції (RРЕАЛ) - це є відношення валового прибутку до собівартості реалізованої продукції.РЕАЛ =37000/800610*100% =4.6%

Рентабельність виробництва (RВИР) визначається відношенням валового прибутку до середньорічної вартості основних фондів і оборотних засобів.ВИР =37000/(359354+474957)*100%=4.4%

Рівень витрат на 1 грн. обсягу реалізованої будівельної продукції (С1ГРН.) - визначається відношенням собівартості реалізованої продукції до обсягу реалізованої будівельної продукції (чистого доходу).

(С1ГРН.) =800610/873980=0,916

Представимо основні техніко економічні показники діяльності підприємства в табл. 4.2.

Таблиця 4.2.

Основні ТЕП виробничо-господарської діяльності підприємства

Показники

Значення

Рентабельність реалізованої будівельної продукції,%

4.6

Рентабельність виробництва,%

4.4

Рівень витрат на 1 грн. обсягу реалізованої будівельної продукції

0,916

Продуктивність праці 1 працюючого

8828

Продуктивність праці 1 робітника

8895

Фондовіддача

2.43

Фондовіддача активної частини основних виробничих фондів

3.95

Фондомісткість одиниці будівельної продукції

0.41

Фондоозброєність 1 робітника

4083

Коефіцієнт оборотності оборотних коштів

1.77

Коефіцієнт завантаження

0.56

Тривалість одного обороту, дн

206

Відносне вивільнення оборотних коштів,грн

-117905

ВИСНОВКИ

Підприємство як господарюючий суб'єкт здійснює різні види господарської діяльності, не заборонені законом держави, самостійно розпоряджається випущеною продукцією, отриманою виручкою від її продажу та прибутком, що залишився в його розпорядженні.

Підприємство - це самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбачений Господарським Кодексом та іншими законами.

Фактори виробництва - ресурси , необхідні для виробництва товарів або послуг . Класичними факторами виробництва є робоча сила (всі розумові та фізичні здібності людей), земля (природні багатства), капітал (наявні, вироблені засоби виробництва , а також фінансовий капітал ). Четвертим фактором вважається підприємливість , яка об'єднує попередні три фактори.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Подібні статті по економіці

Національне багатство, прибуток
Виробничі можливості суспільства завжди були обмежені. Зі збільшенням населення виникала необхідність залучення в господарський оборот нових земель, самих різних природних ресурсів. До початку ХХ сторіччя темпи приросту використовуваних ресурсів зали ...

Інтегральна ефективність діяльності підприємства
Суспільство ніколи не було байдужим до витрат на досягнення того або іншого успіху. В основі прогреса лежить підвищення ефективності виробництва. Тут розуміється економічна і соціальна результативність господарської діяльності. При зн ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.