Розділи економіки

Основні поняття, статистичні критерії та класифікації в оптовій торгівлі

Ринки і відповідно субринки діляться, в залежності від типу покупця, на оптовий ринок, де покупцями є виробники і масові споживачі (державні установи); торгово-посередницький ринок, де покупцями є торгові підприємства, що купують товар для подальшого продажу (дистриб'ютори різного типу); роздрібний споживчий ринок, де покупцями виступають кінцеві споживачі, що купують товар для особистого споживання і для домашнього господарства. У системі товарних ринків особливе місце займає біржовий ринок товарів, виступаючи не тільки як посередник між продавцем і покупцем, але й як організатор процесу купівлі-продажу, механізму, що зводить власника товару і власника грошей, інструмента формування і прогнозування цін. Ці види ринків характеризують різні етапи і напрями руху товарів.

Ринок вивчає не тільки статистика, але й ряд інших наук, але саме статистика, яка володіє апаратом глибокого наукового і в той же час досить оперативного дослідження, має можливість відобразити стан ринку, охарактеризувати його структуру і динаміку, дати оцінку стійкості його параметрів, виявити і змоделювати вплив комплексу ринкових факторів, і, нарешті, дозволяє будувати прогнози його подальшого розвитку. Вона тісно стикається й у певному змісті переплітається з маркетинговим дослідженням.

Перехід до ринкової економіки змінив пріоритети статистики, що вивчає сферу товарного обігу. Скоротилося коло централізованих звітних показників, розрахованих на потреби державного управління, оскільки дія ринкового механізму звузила сферу безпосереднього державного регулювання процесів купівлі-продажу, але одночасно в державній статистиці з'явився могутній імпульс для дослідження ринкових процесів і явищ.

Інформація про стан і розвиток ринку, про його закономірності необхідна для розробки відповідної державної соціально-економічної політики, для регулювання ряду ринкових процесів, аналізу соціальних наслідків ринкової діяльності тощо. Усе це припускає відображення функціонування галузей товарного обігу (включаючи сферу послуг) у системі обліку національного господарства, що необхідно для комплексного народногосподарського аналізу на макрорівні і для забезпечення інформацією міжнародних статистичних і економічних організацій, з якими Україна співпрацює.

У нових умовах значно розширюються потреби інформаційно-аналітичного забезпечення бізнесу, менеджменту і маркетингу, складається самостійний напрямок статистики - бізнес-статистика. Статистика товарного ринку служить базою інформації про інфляційні процеси, про насичення або дефіцит споживчого ринку тощо.

Концептуальна мета статистики товарного ринку полягає в об'єктивній і повній оцінці стану і розвитку ринку, у виявленні закономірності і тенденції його розвитку, у характеристиці його структури і регіональних особливостей. Ці цілі переслідуються як державною статистикою, що орієнтується на інтереси державного контролю і регулювання ринкової діяльності, так і бізнес-статистикою.

Конкретні задачі статистики товарного ринку можуть бути представлені в такий спосіб:

1) збір і обробка статистичної інформації;

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Побудова моделі дослідження витрат підприємства
Існує досить велика кількість способів, за допомогою яких підприємство може заробляти прибуток. І для кожного способу найбільш важливим фактором є фактор затрат, тобто тих реальних витрат, які повинне понести підприємство в процесі сво ...

Ринкове господарство країн європейської цивілізації в період монополістичної конкуренції (II пол. XIX ст. - поч. XX ст.)
Важко переоцінити вплив ідеї на долі цілих народів та цивілізацій. Наукові праці однієї людини або групи однодумців здатні за коротких період часу здійснити революційні зміни в фундаментальних засадах світосприйняття не тільки окремих ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.