Розділи економіки

Організація обліку необоротних активів у середовищі комп’ютерних інформаційних систем

Введення в експлуатацію об'єктів виконується в програмі за допомогою документа "Введення в експлуатацію", куди вносяться дані про місце його експлуатації, матеріально відповідальну особу тощо.

На підставі такого документа є можливість створити типовий документ 03-1 "Акт приймання-передачі основних засобів".

В подальшому необоротний актив потрібно ввести в експлуатацію, бо тільки тоді вони будуть зараховані на баланс. Документ "Введення в експлуатацію" (рис.2.12) призначений саме для цього.

Рис.2.12. Інтерфейс користувача при створенні документу «Введення в експлуатацію» в автоматизованому продукті 1С:Бухгалтерія 7.7 ТОВ «Агроград В»

Діалогову форму документу «Введення в експлуатацію» доцільно заповнювати від заголовної частини; передусім увімкнувши можливість «Введення в експлуатацію необігових активів», що знаходиться в групі реквізитів.

У задачі обліку витрат на ремонт та модернізацію основних засобів та контролю за раціональним використанням коштів, виділених з цією метою, є такі рішення:

¾ облік ремонту необоротних активів;

¾ облік модернізації необоротних активів;

¾ контроль за раціональним використанням коштів, виділених на ремонт і модернізацію необоротних активів.

Такий розподіл задачі обліку витрат на ремонт і модернізацію основних засобів та контролю за раціональним використанням коштів, виділених з цією метою, пов’язаний насамперед із тим, що витрати на ремонт і витрати на модернізацію є абсолютно різними витратами за характером їх впливу на балансову вартість об’єкта основних засобів.

Витрати на ремонт не збільшують балансової вартості об’єкта основних засобів і списуються на витрати звітного періоду. Витрати на модернізацію пов’язані з поліпшенням функціональних можливостей об’єкта, збільшують його балансову вартість, а на витрати списуються поступово через механізм амортизації.Для відображення в обліку операцій з ремонту і модернізації основних засобів у програмі створюється документ «Модернізація необоротних активів» (рис. 2.13).

Рис.2.13 Інтерфейс користувача при створенні документу «Модернізація необоротних активів» в автоматизованому продукті 1С:Бухгалтерія 7.7 ТОВ «Агроград В»

Створений документ дозволяє оформити на паперовому носії типовий документ 03-2 «Акт приймання-здачі відремонтованих, реконструйованих і модернізованих об'єктів».

Задача виявлення зайвих і морально застарілих необоротних активів призначена для відстеження необоротних активів, що з тих чи інших причин простоюють чи працюють з недовикористанням діючих виробничих потужностей, а також із завершеним строком корисної експлуатації.

Доцільно розділити цю задачу на такі рішення:

¾ визначення рівня спрацювання необоротних активів;

¾ визначення рівня використання виробничих потужностей;

¾ визначення і контроль за рівнем забезпеченості необоротними активами.

Інформація про списання і реалізацію основних засобів вноситься в програму за допомогою документа «Ліквідація необоротних активів». При створенні цього документу потрібно в першу чергу вказати причину вибуття об'єкта, а саме чи це списання, чи реалізація (рис. 2.14).

Рис.2.14. Інтерфейс користувача при створенні документу «Ліквідація необоротних активів» в автоматизованому продукті 1С:Бухгалтерія 7.7 ТОВ «Агроград В»

На підставі первинних даних й нормативно-довідкової інформації здійснюється відображення інформації про рух необоротних активів. Тобто за допомогою інформаційної комп’ютерної системи обліку бухгалтер отримує вичерпну інформацію про стан обліку необоротних активів для прийняття ефективних управлінських рішень.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Подібні статті по економіці

Інтеграція України у світове господарство
Унікальність переважаючої більшості країн колишнього СРСР полягає в тому, що вони виникли на руїнах відносно цілісної економічної і політичної системи. У зв'язку з цим ним об'єктивно необхідні час і відповідні зусилля для національно ...

Модель монополістичної конкуренції
...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.