Розділи економіки

Організація обліку необоротних активів у середовищі комп’ютерних інформаційних систем

Інформаційні системи обліку, контролю та аналізу ТОВ «Агроград В» розробляють відповідно до основних функцій облікових працівників на підприємствах, тобто впроваджують три категорії АРМ (АРМ бухгалтера категорій І - III), які використовують різні персональні комп’ютери (ПК) з відповідними технічними характеристиками. У разі автоматизованого вирішення облікових завдань управлінський персонал здебільшого виконує роботи, безпосередньо пов’язані зі здійсненням облікових, контрольних і аналітичних функцій, складанням у встановленому порядку бухгалтерської звітності, а також зі збором, реєстрацією, підготовкою на машинному носії первинної інформації з використанням персонального комп’ютера, передаванням підготовленої інформації системі обробки даних.

При цьому управлінські служби ТОВ «Агроград В» несуть пряму відповідальність за підготовку й передавання відповідної економічної інформації, оформленої у вигляді документів або виконаного економічного розрахунку на місці виникнення облікових даних, а бухгалтерія, крім того, несе загальну відповідальність за організацію і ведення бухгалтерського обліку на ТОВ «Агроград В».

У процесі автоматизованого вирішення облікових, контрольних, аналітичних завдань встановлюється розглянута взаємодія між бухгалтерією, цехами, відділами та діючою системою обробки облікових даних. Працівники обліку і особи, котрі беруть участь в автоматизованому розв’язуванні задач обліку, формують на персональному комп’ютері первинні документи, дані за якими заносяться за певним ланцюжком в облікові регістри. Водночас із формуванням первинних облікових документів інформація дублюється на машинному носії у персональному комп’ютері. У разі потреби здійснюється розрахунок економічних показників й формується управлінське рішення на місці виникнення такої інформації.

Загалом для працівників бухгалтерського апарату весь комплекс робіт, що пов’язаний з обліком, контролем та аналізом, тоді як для інших осіб, які пов’язані з обліком, ці функції не є основними, і на них припадає лише частина їхнього робочого часу. Отже, організація АРМ бухгалтера для цієї категорії працівників доцільна лише тоді, коли ці АРМ використовуватимуться і для виконання їх основних функцій. Автоматизація робочих місць працівників структурних підрозділів, що здійснюють поточне документування господарських операцій, доцільна лише за умов комплексної автоматизації всіх облікових, контрольних та аналітичних функцій суб’єкту господарювання.

Отже, комплексний підхід до обліку, контролю, аналізу, аудиту й управління необоротними активами дозволяє оперативно одержувати всі необхідні дані за визначений період й істотно підвищує рівень управління фінансово-господарською діяльністю ТОВ «Агроград В».

Бухгалтерський облік операцій з необоротними активами ТОВ «Агроград В» здійснюється по окремих об'єктах із застосуванням спеціальних розрахунків бухгалтерії (розрахунок нарахування амортизації). В системі "1С: Бухгалтерія 7.7" кожен етап обліку необоротних активів супроводжується створенням окремого електронного документу, який є засобом внесення первинної облікової інформації в автоматизовану програму та автоматичного формування бухгалтерської кореспонденції відповідно до господарської операції, що здійснилася.

Кожен з електронних документів обліку операцій з основними засобами в програмі відповідає певній типовій формі первинного бухгалтерського обліку (табл. 2.11).

Рис. 2.11 Інтерфейс користувача щодо обліку нарахування амортизації необоротних активів ТОВ «Агроград В»

Отже, заповнення одного з електронних документів програми "1С: Бухгалтерія 7.7" надає можливість одночасно здійснювати роздільне ведення бухгалтерського й податкового обліку необоротних активів. В той же час, доцільно пам'ятати, що досягнення такого результату неможливе без правильного й повного заповнення довідника в базі даних «Необоротні активи», в якому доцільно організувати багаторівневий і аналітичний облік, що дозволить ефективніше використовувати можливості програми. На першому рівні довідника пропонується створити три групи:

Ø основні засоби;

Ø інші необоротні матеріальні активи;

Ø нематеріальні активи.

Відповідність електронних документів обліку операцій з необоротними активами програми "1С: Бухгалтерія 7.7" типовим формам первинного бухгалтерського обліку має повну тотожність.

В діалогове вікно закладки «основні» вносяться головні реквізити об'єкту, які будуть використовуватись для його подальшої ідентифікації та ведення первинного бухгалтерського обліку (повна назва об'єкту, його інвентарний номер та код, первісна вартість тощо).

Діалогове вікно закладки «додаткові» містить опцію «Виробниче обладнання», включення якої передбачає, що первісна (залишкова) вартість об'єкту буде віднесена на збільшення балансової вартості відповідної групи основних фондів у податковому обліку, яка вибирається на закладці «Податковий облік».

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Організація виконання складських операцій на переробному підприємстві та шляхи удосконалення їх організації
На складах виконується цілий комплекс різноманітних послідовно виконуваних операцій з надходження, зберігання і відпуску товарів. Ці операції в сукупності складають складський технологічний процес. Однією з умов раціонального складськ ...

Макроэкономические модели в системе макроэкономического анализа
Макроекономіка — це одна з наук, що вивчає еконо­міку. Остання е складною системою. Крім макроекономіки, її вивчають багато інших економічних наук: політична еко­номія, мікроекономіка, маркетинг, галузеві та функціональ­ні економіки тощо. ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.