Розділи економіки

Аналітичний та синтетичний облік необоротних активів

Після отримання необоротних активів ТОВ «Агроград В»несе витрати, пов'язані з їх утриманням та експлуатацією. Відображення таких витрат в обліку залежить від їх впливу на майбутні економічні вигоди.

Витрати на утримання та експлуатацію необоротних активів можуть бути спрямовані на: поліпшення стану об'єкту для продовження строку корисної експлуатації / підвищення продуктивності нормативних показників його функціонування, підтримання об'єкта в робочому стані для збереження або відновлення майбутніх економічних вигод, що очікуються.

Прикладом витрат з покращання стану об'єкту є витрати на модифікацію, удосконалення машин і обладнання, а також впровадження нових виробничих процесів, які забезпечують значне скорочення операційних витрат (підвищення продуктивності основних засобів).

Ремонт об'єктів основних засобів виконують:

· господарським способом (роботи виконуються власниками силами і на нього витрачаються будівельні матеріали ТОВ «Агроград В», тобто підприємство не користується послугами сторонніх організацій для виконання ремонту своїх об'єктів основних засобів;

· підрядним способом, коли ремонтні роботи виконують сторонні організації або підрозділи;

· внутрішньопідрядним способом, коли ремонтні роботи виконує спеціалізований структурний підрозділ ТОВ «Агроград В».

При підрядному і внутрішньопідрядному способі виконання ремонту основних засобів підставою для виконання робіт є договір, в якому зазначають наступні обов’язкові реквізити:

ü найменування об'єкту, який підлягає ремонту;

ü строки виконання робіт;

ü умови і порядок розрахунків за виконаний ремонт.

Завершення ремонту оформляється актом приймання-здачі відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об'єктів.

Важливим аспектом правильного налагодження обліку необоротних активів виступає визначення строку їх корисного використання. При визначенні строку корисного використання (експлуатації) слід враховувати:

¾ очікуване використання об’єкта підприємством з урахуванням його потужності або продуктивності;

¾ очікуваний фізичний і моральний знос;

¾ правові або інші обмеження щодо строків використання об’єкта та інші фактори, наприклад, закінчення терміну оренди цього активу.

Так, наприклад ТОВ «Агроград В» у 2012р придбало верстат подачі буряків в лоток гідротранспортера типу ПТС-77 первісною вартістю 30000 грн. і розраховує використовувати його протягом 8 років, після чого розібрати його на запасні частини, сума яких, за попередньою оцінкою, може скласти 2 000 грн., а витрати, пов’язані з розбиранням, можуть скласти 500 грн. У цьому випадку сума, що амортизується, буде дорівнювати

000 - (2 000 - 500) = 28 500 грн.

На практиці при надходженні необоротного активу буває важко або неможливо визначити ліквідаційну вартість. У такому випадку або, коли ліквідаційна вартість об’єкту становить несуттєву суму, зазвичай вважають, що ліквідаційна вартість об’єкта дорівнює нулю.

Метод амортизації об’єкту необоротних активів обирається підприємством самостійно, з урахуванням очікуваного способу одержання економічних вигод від його використання, і обов’язково має бути зафіксованим в наказі про облікову політику ТОВ «Агроград В». Амортизація необоротних активів у податковому обліку нараховується з використанням тих самих методів, які застосовуються до об'єктів у бухгалтерському обліку та які при цьому застережені в наказі про облікову політику підприємства з метою складання фінансової звітності (пп. 145.1.5, 145.1.9 ПКУ). Причому податкова амортизація, як і бухоблікова, нараховується щомісячно (починаючи з місяця, наступного за місяцем введення об'єкта в експлуатацію), а квартальна сума податкової амортизації (за кожним об'єктом) - визначається як сума нарахованих амортвідрахувань за об'єктом за 3 місяці розрахункового кварталу.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Подібні статті по економіці

Системи інвестицій поняття, структура, принципи функціонування
Процес розвитку ринкових відносин зумовлює необхідність подальшого дослідження організаційно-економічних умов здійснення інвестиційної діяльності, формування і використання інвестиційного потенціалу та удосконалення методів забезпеченн ...

Ринок праці, політика зайнятості, відтворення робочої сили
Сучасний етап розвитку зв'язаний з новим поглядом на робочу силу як на один із ключових ресурсів економіки. Тому свідчення - ріст ролі людського фактора в умовах технологічного етапу НТР, коли в наявності пряма залежність результ ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.