Розділи економіки

Автоматизація економічних розрахунків за допомогою Microsoft Excel

Стандартна панель інструментів займає третій рядок у вікні програми. Кожна кнопка цієї панелі виконує визначену функцію. Наприклад, першим інструментом можна відкрити нову робочу книгу, другим відкрити існуючий файл книги, третім - зберегти поточну робочу книгу.

Під стандартною панеллю інструментів знаходиться панель інструментів форматування. її кнопки використовуються в основному для форматування кліток і їхнього вмісту. В Ехсеl існують і спеціальні панелі, які викликаються при необхідності.

За допомогою зазначених панелей інструментів і буде здійснена побудова таблиці, а також розрахунок показників.

За допомогою таблиць буде здійснюватися аналіз фінансового стану підприємства, визначення внутрішньовиробничих резервів, спрямованих на підвищення рентабельності виробничої діяльності підприємств, рентабельності реалізації продукції, фінансового оздоровлення підприємств, забезпечення стабільності їх розвитку.

В результаті отримання вихідних таблиць підприємства мають змогу розрахувати :

показники рівня рентабельності реалізації продукції робіт, послуг);

показники рентабельності виробничої діяльності підприємства окупність витрат);

зміни рівня рентабельності залежно від впливу факторів;

Також можна провести:

факторний аналіз рівня рентабельності діяльності підприємства;

факторний аналіз рівня рентабельності виробничої діяльності підприємства окупність витрат);

факторний аналіз рентабельності продукції робіт, послуг).

Стандартний алгоритм роботи :

створити файл для підприємства, що аналізується ;

ввести вхідну інформацію із стандартних фінансових звітів підприємства баланс, звіт про фінансові результати);

провести розрахунок засобами звернення до вхідної інформації ф. №1 та Ф. №2) та здійснити якісний розрахунок засобами встроювання розрахункових формул Microsoft Excel, що дозволить користувачу зробити глибокий аналіз вихідних даних.

При введенні вхідної інформації у Ф.№1 та Ф.№2 програмою автоматично проводиться розрахунок з занесенням даних у вихідні таблиці.

Обчислення в таблицях виконуються за допомогою формул. Формула може складатися з математичних операторів, значень, посилань на вічко й імена функцій.

При копіюванні формул відносні посилання змінюються на розмір переміщення.

Рисунок 4.2 - Вихідні дані для розрахунку коефіцієнтів прибутковості станції

В таблицю заносимо дані форми 1, за допомогою яких можна розрахувати коефіцієнти прибутковості станції. В вихідній таблиці автоматично розраховуються коефіцієнти. Таблиця включає в собі шість град, де в графі 2 «Показники» введені назви всіх показників, в графі 3 «Джерело інформації» - вказані джерела, за допомогою яких здійснюються розрахунки відповідних показників. В графах 4, 5 таблиці у рядок 1 чистий дохід виручка) від реалізації продукції робіт, послуг)) та рядок 2 валовий прибуток) за попередній та звітний періоди автоматично заноситься інформація із форми №2.

У рядку 3 коефіцієнт валового прибутку розраховується за формулами і заноситься автоматично в графи 4, 5 даної таблиці. Аналогічно розраховуються коефіцієнти операційного та чистого прибутку.

Рисунок 4.3 - Розрахунок коефіцієнтів прибутковості станції.

Також за допомогою Microsoft Excel можна будувати діаграми для наочного розгляду динаміки або структури показників. Для цього потрібно

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Організаційно-економічний механізм заснування власної справи в сфері виготовлення виробів з дорогоцінних металів та каміння
Виробництво ювелірних виробів є важливою складовою переробної промисловості України, проте його розвитку приділяється недостатньо уваги як з боку державних органів, так і з боку вчених та дослідників. Це зумовлено відносною інформаційн ...

Соціальний захист населення України стан, проблеми та шляхи вирішення
В умовах розбудови української державності та розвитоку ринкових відносин потребують гарантій соціального захисту усі прошарки населення України. Виникає зростання потреби в ефективному соціальному захисті викликане погіршенням добр ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.