Розділи економіки

Автоматизація економічних розрахунків за допомогою Microsoft Excel

Табличний процесор Ехсеl розроблений для роботи під керівництвом операційних систем із графічним інтерфейсом Windows 2003. На дійсний час найбільш популярною є операційна система Windows 2003. У даній системі Ехсеl можна запустити п'ятьма різними способами.

Для запуску Excel виконуються такі дії :

Натиснути кнопку Пуск Windows, для того щоб відкрити головне меню;

В головному меню вибираємо пункт Програми, а потім у меню що з’явилось, вибираємо - пункт Microsoft Excel.

Другий спосіб запустити Excel - зробити подвійне клацання мишки на ярлику Excel на робочому столі.

Основну частину вікна див. рисунок 4.1 ) займає пуста таблиця.

Рисунок 4.1 - Вид екрана програми Microsoft Excel

Строки пронумеровані цілими числами от 1 до 16384, а стовбці позначені буквами латинського алфавіту A, B, …, Z…

1-а строчка вікна - строка заголовка вікна Windows зі стандартними кнопками.

2-а строчка вікна містить головне меню програми.

3-а и 4-а строки, як правило, - панелі інструментів “Форматирование” и “Стандартная”. Вони включаються чи вимикається командою Вид - Панель інструментів.

5-а строчка - строка формул.

остання строчка вікна - називається строкою состояния. Зліва вона містить кнопки для переміщення по робочим листам та “корешки” робочих листів, які мають назви листів: Лист1, Лист2 та ін.

В даному випадку назва листа - це назви форм і вихідних таблиць розрахунків.

Перший рядок у вікні називається рядком заголовка., тому що в ній вказується ім'я запущеної програми. Якщо вікно робочої книги збільшено до максимального розміру, за ім'ям Microsoft Excel буде випливати назва файлу робочої книги: Microsoft - Воок 1.

За допомогою піктограми X, що знаходиться ліворуч від ім'я програми, можна одержати доступ до системного меню табличного процесора. Вибравши в меню команду Сlозе чи натиснувши комбінацію клавіш Аlt+F4) можна вийти з Ехсеl у робоче середовище операційної системи.

Праворуч, у рядку заголовка, розташовані кнопки зміни розміру вікна програми. Вони допомагають обрати оптимальний робочий розмір, а також активують чи деактивують програму. Там же розташована кнопка з піктограмою «х» - вихід з ЕхсеІ.

Другий рядок у вікні - це рядок меню. Воно містить пункти випадаючого меню, від File Файл) до Неlр ?), у яких можна вибрати необхідні для роботи з табличним процесором команди.

Ліворуч, у рядку меню знаходиться піктограма файлу Ехсеl. Якщо клацнути на ній, відкриється системне меню керування вікном робочої книги багато в чому аналогічне системному меню керування вікном програми Ехсеl), у якому містяться всі необхідні команди для зміни розміру і переіміщення вікна робочої книги що знаходиться усередині вікна програми Ехсеl). Вибравши в цьому меню команду Сlозе чи натиснувши клавіші Сtrl+W чи Сtrl+F4, можна закрити поточну робочу книгу не виходячи із самої програми.

Усі ті кнопки зміни розміру, що знаходяться праворуч рядка меню і ті, котрі розташовані в рядку заголовка, виконують однакові функції. Тільки перші призначені для роботи з вікном поточної робочої книги, а другі - для роботи з вікном програми. Якщо клацнути на кнопці мінімізації, вікно робочої книги згорнеться в рядок заголовка, розташований унизу вікна програми Ехсеl. Якщо ж клацнути на кнопці відновлення, у вікні програми, з'явиться вікно поточної робочої книги не повного розміру. Піктограма файлу табличного процесора, ім'я файлу і кнопки зміни розміру перемістяться на рядок заголовка цього вікна. Клацнувши на кнопці закриття із зображенням значка «х»), можна закрити файл поточної робочої книги.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Теорія соціально-технологічної парадигми як методологія визначення пріоритетів економічного розвитку України
Сьогодні часто лунають заклики, що українське суспільство повинно дати принципові відповіді на стратегічні виклики часу. Але у чому, власне, полягають ці виклики? І що треба робити для адекватної відповіді? Розглянемо ці питання через при ...

Національне багатство, прибуток
Виробничі можливості суспільства завжди були обмежені. Зі збільшенням населення виникала необхідність залучення в господарський оборот нових земель, самих різних природних ресурсів. До початку ХХ сторіччя темпи приросту використовуваних ресурсів зали ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.