Розділи економіки

Значення портфельного аналізу для потенціалу підприємства

Портфельний аналіз є одним з важливих елементів стратегічного управління і дає можливість проаналізувати потенціал окремо взятого підприємства. За допомогою портфельного аналізу можна проаналізувати потенціал підприємства, який враховує фактори бізнесу: ризик, грошові доходи, конкурентоспроможність на ринку, темпи росту продаж, привабливість галузі.

Потенціал підприємства завжди має значення для удосконалення та розширення своїх можливостей щодо виробництва продукції чи надання послуг підприємством.

Важливість портфельного аналізу при прийнятті рішень щодо збільшення потенціалу підприємства заклечається в тому, що є можливість проаналізувати привабливість та конкурентоспроможність підприємства. Даний аналіз дасть можливість визначити потрібно чи ні використовувати незалучений потенціал.

Аналіз портфеля можливостей підприємства є одним із найважливіших інструментів управління діяльністю підприємства. Портфельний аналіз розкиває взаємозалежність окремих частин бізнесу і дає уявлення про те, що істотно впливає на розвиток діяльності підприємства. В даному випадку портфельний аналіз дає змогу проаналізувати потенційні можливості підприємства та їх доцільність використання.

За допомогою портфельного аналізу можна визначити ефективність використання таких потенційних можливостей підприємства як: здатність до ризику, грошові надходження, відновлення певних видів діяльності підприємства, можливість залучення фінансових ресурсів, що не брали безпосередньої участі у виробничому процесі, збільшення обсягів виробництва та скорочення витрат на виробництві, якщо це можливо здійснити.

Портфельний аналіз дає змогу: визначити правильність використання та збалансованість розвитку потенціалу підприємства; правильність формування та максимальне забезпечення потреб споживачів товарами та послугами в процесі взаємодій з оточуючим середовищем і результативність використання ресурсів з метою забезпечення власним прибутком та суспільним добробутом.

Подібні статті по економіці

Полиграфия
Для написання курсової роботи на тему “Аналіз господарської діяльності підрозділу поліграфічного підприємства” за базу для досліджень мною було обрано дільницю глибокого друку відкритого акціонерного товариства “Зоря”. Дана те ...

Ординалістська теорія поведінки споживача
Усі люди, як споживачі різних благ, щодня стикаються з проблемою вибору. Які продукти харчування споживати? Який одяг носити? В яку школу віддати дітей? Яким транспортним засобом добратися на роботу? Який театр чи концертний зал відві ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2021 рік.