Розділи економіки

Розрахунок показників фінансового стану підприємства

Дані таблиці показують, що в складі кредиторської заборгованості виникли суттєві зміни. Так, зменшилася кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги, а також з оплати праці та зі страхування. Але збільшилася заборгованість з бюджетом, з одержаних авансів. За рік кредиторська заборгованість зменшилася на 42 тис. грн.

Висновок

Згідно із законом України "Про підприємства в Україні" на території нашої держави можуть діяти підприємства таких видів:

• приватне, засноване на власності фізичної особи;

• колективне, засноване на власності трудового колективу підприємства;

• підприємство, засноване на власності об'єднання громадян (асоціації. консорціуми, концерни та інші);

• комунальне, засноване на власності відповідної територіальної громади;

• державне підприємство, засноване на державній власності;

• господарське товариство.

Підприємство це важлива, складна, відкрита, унікальна і необхідна феноменологічна система, яка базується на його виробничо-технічній, організаційній та економічній побудові і яка спрямована на задоволення потреб громадян та розвиток національного господарства та на підвищення ефективності його функціонування.

Розглядаючи економічну модель підприємства, можна побачити дійсну відкритість його як системи. На її вході можна спостерігати мобілізацію підприємством природних, трудових, фінансових, інформаційних та підприємницьких ресурсів від неоднорідних учасників ринку за певних умов. На виході системи - продукція, послуги, продукти та інше, що пропонуються підприємством споживачам і підлягає реалізації. З іншого боку, відбувається зовнішній вплив на економічну модель, який проявляється у дотриманні нормативно-правової бази, реагуванні на соціально-економічні явища і процеси, що притаманні даному етапу розвитку конкретної країни, у вивченні світового досвіду та орієнтації на його найкращі результати.

Основу діяльності кожного підприємства становлять виробничі процеси, які відбуваються у відповідних підрозділах. Саме склад цих підрозділів і характеризує виробничу структуру підприємства.

Головною метою підприємства як системи є: з макроекономічної точки зору, - задоволення потреб споживачів у його продукції з високими споживчими властивостями і якістю при мінімальних витратах, збільшення внеску у розвиток національної економіки; з мікроекономічної точки зору, максимізація прибутку шляхом кращого використання своїх можливостей на ринку.

Підприємство як відкрита система своє існування і розвиток підгримує на взаємодії із зовнішнім середовищем. При цьому умовою існування системи є певна відповідність між середовищем та системою. Ефективність зміни відповідності залежить як від якості елементів системи, так і від способу їх поєднання, тобто від структури системи.

Безумовно, що всі ці основи системної побудови підприємства перебувають у постійній взаємодії забезпечуючи досягнення головних завдань.

На будь-якому підприємстві налагоджена взаємодія між підрозділами основного виробництва, виробничою та соціальною інфраструктурою, що дає змогу більш ефективно вирішувати існуючі проблеми всередині самого підприємства. Структура підприємства може змінюватися під впливом ринкової кон'юнктури та рівня кооперування.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Критика постіндустріального суспільства
Актуальність вибраної теми полягає в тому, що сучасна теорія постіндустріального суспільства має певні визначні характеристики, не всі з яких є позитивними в контексті подальших перспектив її розвитку. Огляд деяких критичних думок дозв ...

Інвестиційна модель Дж. М. Кейнса
З часів зародження економіки, одна з напруженіших дискусій ведеться навколо питання: чи існує в економіці тенденція про довгострокову рівновагу з повною зайнятістю. Застосовуючи сучасну економічну мову, визначимо "як класичні теорії і ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.