Розділи економіки

Сучасний рівень розвитку і структура санаторно-курортного комплексу АРК

5. Профілактичне лікування, що відбувається без відриву від виробництва і забезпечується мережею санаторіїв-профілакторіїв, які використовують природні рекреаційні ресурси і ландшафти;

Щодо закладів профілактичного лікування, то в Криму просліджується негативна тенденція до зниження кількості санаторіїв-профілакторіїв. Так, їх кількість в 2009 році знизилася відповідно до 2008 року на 6 одиниць і становила 202 об’єкта. Хоча в більшій мірі зниження об’єктів відбувається через їх реконструкцію і в подальшому планується ще зниження декількох об’єктів, але вже в 2011 році, за розрахунками кримських вчених, планується швидке зростання кількості санаторіїв-профілакторіїв.

. Території природоохоронного та рекреаційного призначення: державні національні парки, природні парки місцевого значення, заказники, ландшафтні парки та природні урочища.

На сьогодні владою Криму відбувається відновлення деяких об’єктів природоохоронного та рекреаційного призначення, які були за забур’янені в результаті недостатнього фінансування, як збоку державних органів влади так і суб’єктів підприємницької діяльності.

В загалі ж сучасна структура матеріальної бази довготривалого санаторно-курортного обслуговування в АР Крим представлена на рис. 9.

Рис. 9. Структура рекреаційного фонду тривалого користування АР Крим, (2009 рік)

Таким чином, за місткістю перше місце в Криму посідають санаторно-курортні заклади, що розміщуються в місцях з найціннішими курортологічними ресурсами та великою кількістю населення. Їх кількість в АР Крим налічує - 137, або 25% від усієї кількості по Україні.

Загальна забезпеченість Криму санаторними ліжками становить 7,1/1000 жит., що перевищує норму забезпеченості, яку рекомендовано Центральним інститутом курортології і фізіотерапії Міністерства охорони здоров’я на 2,79.

Друге місце в структурі рекреаційного фонду тривалого користування посідають заклади відпочинку. Це пов’язано із специфікою відпочинку. Проблема організації відпочинку - одна з найважливіших, оскільки від вирішення її залежить рівень відновлення працездатності населення. В Україні на рік припадає 133 дні відпочинку (включаючи дні відпустки, свята, вихідні), з яких 103-104 дні становлять суботи і неділі. Це вимагає розвитку сфери відпочинку, основу якої складають будинки, пансіонати, бази відпочинку, дитячі та молодіжні табори.

Із 286 будинків відпочинку і пансіонатів на 80 тис. місць України, 122 на 39 тис. місць знаходяться у АР Крим (або 48% всього фонду України) та 21% фонду АР Крим.

Основна частина туристичних закладів Криму представлена туристичними базами, середня місткість яких становить 453 місця. Найбільша їх кількість зосереджена в центрі АР Крим. В Криму нараховується 89 готелів та інших місць короткотермінового проживання. Хоча за останні 5 років їх кількість знизилася з 103, проте все-одно це залишається другий показник по Україні. В цілому ж структурні підрозділи сфери сервісу у готелях та інших місцях короткотермінового проживання показано у таблиці 2

Таблиця 2 Структурні підрозділи сфери сервісу у готелях та інших місцях для короткотермінового проживання

Назва послуги

2005

2009

1. Автостоянки

251

257

2. Ресторани, кафе, бари тощо

515

524

3. Сауни (лазні, басейни, пральні)

302

298

4. Заклади торгівлі (магазини, кіоски, тощо)

94

99

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Роль держави в економіці
Головна мета курсової роботи — розкриття співвідношення між функціонуванням ринку як саморегулюючого механізму і мірою впливу держави та її органів на економічні процеси. Йдеться про одну із найскладніших проблем, яку кожна ...

Продуктивність праці на підприємстві
Будь-яке суспільство для забезпечення нормального (достатньо комфортного) рівня своєї життєдіяльності здійснює безліч видів конкретної праці. З цією метою люди створюють певні організації (трудові колективи), які спільно виконують ту ч ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.