Розділи економіки

Аналіз економічної доцільності переоснащення

Слід зазначити, що пропускна спроможність процесу пакування від введення нового обладнання не зміниться.

Далі слід врахувати загальний ефект зниження собівартості для піддону продукції (формула 2.9). На одному піддоні розміщують 25 рулонів руберойду по 10 м2 в кожному. Іншими словами, на піддоні знаходиться 250 м2 руберойду.

де: E грошовий від введення нового обладнання;, C2 - вплив пакування на собівартість до та після переоснащення відповідно;- кількість продукції на піддоні.

Для розрахунку річного ефекту від переоснащення скористаємося формулою 2.2.

(2.10)

де Ep - річний ефект від переоснащення;- максимальна річна потужність випуску продукції.

(2.11)

де Q1- продуктивність виробничої лінії на хвилину;- кількість робочих днів у році (робочих змін).

Вартість обладнання (разом з доставкою) складає 315 тис. грн. Виходячи з цього, необхідно розрахувати термін окупності проекту (формула 2.4):

де T - термін окупності проекту;- грошові вкладення, зроблені в проект.

Отже, оскільки термін окупності є цілком прийнятним, проект заслуговує на впровадження.

Слід зазначити, що введення проекту в експлуатацію має цілу низку позитивних сторін, окрім фінансових:

Висока екологічність процесу пакування;

Значна економія сировини та матеріалів;

Застосування сучасних матеріалів для пакування, які, окрім надійності та практичності, фактично не забруднюють навколишнє середовище;

Відсутність негативного впливу на життя та здоров’я працівників;

Обладнання високотехнологічне, що дає йому достатньо великий запас «морального віку»;

Обладнання дуже просте в налаштуванні та експлуатації, що виключає необхідність додаткового навчання персоналу;

Дуже високий рівень автоматизації процесу, який, проте дозволяє ефективно контролювати процес пакування в будь-який момент часу. В разі збою, обладнання дуже швидко зупиняє роботу;

Високий ступінь надійності обладнання. Комплектуючі зношуються дуже повільно, виготовлені з надсучасних матеріалів за новітніми технологіями.

Підприємство ТОВ «Завод «Ореол-1» на даний момент дуже близько підійшло до необхідності оновлення власної техніко-технічної бази. Це зумовлено цілим рядом чинників, серед яких основними є:

Максимальне використання виробничих потужностей;

Постійне та стабільне покращення показників збуту продукції діяльності;

Моральне застаріння окремих технологій підприємства.

Виходячи з цього було проведено аналіз сьогоднішнього стану діяльності підприємства, та, відповідно до теми дослідження, було розроблено методи для технічного переоснащення процесу пакування підприємства.

В процесі розробки плану по переозброєнню було детально проаналізовано процес виробництва та пакування продукції на підприємстві, можливі матеріали для її упаковки. В результаті було обрано сучасний матеріал, який є одночасно й економічно вигідним, і екологічним. Стретч-плівка на сьогоднішній день фактично переживає «друге народження» на теренах Європи та України. Вона на 80% практичніше, ніж термоусадочна плівка, яка використовувалася на більшості підприємств до цього.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Підприємство та підприємництво
  Будь-яка нація пишається плодами діяльності своїх підприємців. Але будь-яка нація і кожен її окремий представник пишаються і своєю причетністю до втілення якої-небудь конкретної підприємницької ідеї. Підприємництво як одна з конкретних фор ...

Інфляція, її суть, види та соціально-економічні наслідки
У наш час, здається, не можна прожити і дня, не почувши цього підступного і інтригуючого слова. Про неї кажуть, з нею борются, її бояться. Що ж таке – інфляція? У світі майже немає країн, де б у другій половині XX ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2021 рік.