Розділи економіки

Індекс глобалізації

був представлений вперше у 2002 (Дрейер, опублікованій в 2006) та оновлений і докладно описаний Дрейером, Гастоном і Мартенсом в 2008. Загальний індекс охоплює економічні, соціальні та політичні аспекти глобалізації. За визначеннями Кларка (2000), Норріса (2000) та Кеохана і Ная (2000), він визначає глобалізацію як процес створення мережі зв'язків між суб'єктами на міжконтинентальні відстані, через різні потоки, включаючи людей, інформацію та ідеї, капітали і товари.

Україна 44 з 181, Росія - 47, лідери - Бельгія, Ірландія, США - 35, Естонія - 26.

Глобалізація розуміється як процес, який руйнує національні кордони, об'єднує національні економіки, культури, технології та політичне керівництво і виробляє складні взаємозалежні відносини.

Проводиться Швейцарським Економічним Інститутом (KOF Swiss Economic Institute; KOF - акронім німецького "Konjunkturforschungsstelle", що означає інститут дослідження бізнес циклів)

Критерії

Три виміри індексу KOF визначаються як:

) економічна глобалізація, характеризується як відстань від виробника до споживача товарів, капіталу і послуг, а також як інформація та взаємосприйняття, що супроводжують ринкові обміни;

) політична глобалізація, що характеризується розповсюдженням політики уряду;і

) соціальна глобалізація, виражена в поширенні ідей, інформації, знань.

На додаток до трьох показниках вимірювання індексу, обчислюється також загальний індекс глобалізації та суб-індекси:

) економічні потоки;

) економічні обмеження;

) дані про рух інформації;

) відомості про особисті контакти;

) дані про культурну близькість.

ВИСНОВКИ

Були проаналізовані існуючі макроекономічні показники, об’єктивно оцінені та засвоєні. Набуті знання дозволяють почати вводити їх до майбутніх праць, звісно, за умов актуальності. Також була визначена роль даних показників при прийнятті рішень на міжнародній політичній арені, їх ефект на економічні, соціальні, медійні та інформаційні сфери. Індекси виявили високий рівень цитувань у економічних та політичних колах. Уряди держав виявляють реальну зацікавленість у здобутті добрих оцінок у рейтингу, до того ж, мають можливість оцінити власні слабкі та сильні сторони.

Виявилось, що показники мають абсолютно різні підходи, в залежності від наявного фінансування та принципово відмінні точки зору на подібні питання. Разом з тим, переважна більшість показників отримує критику на свій рахунок з різних приводів. Це свідчить про складність та важливість подальшого дослідження з можливістю створення власного підходу або моделі розрахунків.

Здебільшого були виявленні джерела фінансування організацій, що проводять дослідження та в окремих випадках була виявлена деяка сумнівна діяльність відповідальних осіб. Ряд факторів свідчить не на користь тих чи інших створених індексів. Проте, це не означає, що вони абсолютно хибні. За умов визначення корелюючих факторів, є можливість нівелювати потенційні відхилення, до того ж, є можливість комбінувати різні показники, так як було помічено подібність країн-лідерів у цих списках. Важливо зауважити, що світова криза серйозно змінила позиції деяких країн протягом кількох років, проте за умов відносної стабільності сильних «стрибків» не спостерігається, або вони присутні здебільшого в малорозвинених країнах через постійну нестабільність. Була виявлена актуальність даної теми та перспективність подальшої еволюції у вигляді власних напрацювань.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Зниження витрат промислових підприємств
Актуальність теми дослідження. Фінансовий результат діяльності будь-якого промислового підприємства, а також можливості його подальшого розвитку в основному залежать від розміру його витрат. Саме витрати є тим основним показником діяль ...

Розвиток кольорової металургії України
На сьогодняшній день тема кольорової металургії України є досить актуальною. Саме тому темою своєї курсової роботи я обрав дослідження рівня розвитку і розміщення кольорової металургії України. Об’єктом моєї праці є кольорова метал ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.