Розділи економіки

Формування напрямків удосконалення управління обіговим капіталом підприємства

Баланс грошових потоків складений у вигляді таблиці 3.2, в якій відображені дані про наявність грошових коштів на початок періоду їх надходження (1 грудня 2010 року) і витрачання в самому періоді, і завершується таблиця даними про наявність грошових коштів на кінець періоду (31 грудня 2010 року). Залишок коштів в сумі 0 (ноль) тис. грн. на кінець планового періоду, тобто 31 грудня 2010 року, відповідає залишку коштів виведеному в рядку 230 балансу форми 1 станом на 31.12.2010 року.

По даним таблиці 3.2 можна простежити наступні тенденції в фінансово-господарської діяльності ТОВ "Фуд Центр".

По-перше, масштаби обслуговування господарського процесу суттєво не відрізнялись від аналогічних попередніх періодів 2010 року, що свідчить про стабільність фінансового стану підприємства і оцінюється позитивно.

По-друге, порівняння динаміки планових та фактичних показників загальної величини позитивного та від`ємного грошових потоків показало зміну напрямку руху грошових потоків: надходження зменшились на 255,0 тис. грн., а витрачання збільшилось на 660,7 тис. грн., що свідчить про вилучення з обороту підприємства 405,7 тис. грн. та розбалансованість потоків відносно плану та оцінюється негативно.

По-третє, основні грошові операції були пов`язані з основною операційною діяльністю, але звертає на себе увагу зростання в грудні місяці інших витрат в сумі 662,2 тис. грн., які не були заплановані, саме за рахунок цього фактору відбулось понадпланове зростання від`ємного грошового потоку, що оцінюється негативно.

Вчетверте, планувалось станом на 31.12.2010 року мати запас грошових коштів на рахунку підприємства, в розмірах що забезпечували б обслуговування витрат на початок січня 2009 року, однак не судилося цього досягнути. Отже, спостерігався підвищений ризик неплатежів, що оцінюється негативно.

По-п`яте, в грудні місяці суттєво збільшились нерегулярні грошові потоки, пов`язані з окремими господарськими операціями по статті "Інші витрати" платіжного календаря, що свідчить про прорахунки в фінансовому плануванні і оцінюється як недолік в роботі фінансового менеджера підприємства.

Вшосте, бухгалтерією підприємства додержувалась пріоритетність платежів по обов`язковим виплатам та перерахуванням податків до бюджету, фондів соціального страхування, тобто забезпечувалась соціальна складова господарського процесу, що оцінюється позитивно.

Всьоме, з точки зору достатності обсягу коштів на рахунку підприємства для здійснення невідкладних платежів можна стверджувати, що у підприємства ТОВ "Фуд Центр" виник дефіцит цих коштів, що оцінюється негативно.

Ввосьме, в цілому була забезпечена ліквідність сумарного грошового потоку, так як була досягнута рівність між величиною надходжень та витрат, хоча, як відмічалось вище, не був досягнутий плановий показник перевищення надходжень над витратами в сумі 915,7 тис. грн.

Таким чином, із наведеного аналізу можна зробити висновок про наявність на підприємстві ТОВ "Фуд Центр" як позитивних зрушень, так і окремих прорахунків в поточному фінансовому плануванні. Усунення недоліків та виявлення причин їх виникнення сприятиме покращенню фінансового стану підприємства в здійсненні господарської діяльності в наступних періодах.

Оборотні кошти становлять значну частину матеріально-грошових активів. Тому раціональне та економне використання має неабияке значення. В таблиці 3.3 наведені пропозиції ефективності використання обігових коштів на підприємстві ТОВ "Фуд Центр".

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Подібні статті по економіці

Роль зайнятості у забезпеченні економічного зростання
Забезпечення життєдіяльності суспільства і розвитку особистості як функції зайнятості здійснюється на ринку праці через фази відтворення трудових ресурсів: формування, розподіл, перерозподіл та використання. У свою чергу, тільки через ...

Стратегія сталого розвитку економіки України
План Маршалла (англ. Marshall Plan) - це програма економічної допомоги Європі після Другої світової війни, висунута у 1947 держсекретарем США Джорджем К. Маршаллом (вступила в дію у квітні 1948) [13]. Однією з цілей програми була п ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.