Розділи економіки

Стратегія регулювання зайнятості у забезпеченні економічного зростання

Модель розробки стратегії регулювання зайнятості передбачає аналіз передумов розробки стратегії - факторів, що безпосередньо чи значною мірою впливають на зайнятість, на формування і використання трудових ресурсів і регулювання зайнятості загалом. До них належать [9, 26]:

• соціально економічні показники розвитку країни і регіону, оскільки регулювання зайнятості є невід'ємною складовою регулювання соціально-економічних відносин;

• зовнішні фактори: політико-правові, економічні, техніко-технологічні та ін. Ці фактори виникають поза постійним контролем адміністрації регіону і регіональних установ та впливають на діяльність управління соціально-економічною сферою і зайнятість регіону зокрема. Зовнішніми факторами вважаються такі: зростання валового внутрішнього продукту загалом і на душу населення, а також його тенденція, стадія економічного циклу: рівень інфляції та процентної ставки; середня заробітна плата й діюча система оплати праці; система законодавства, зокрема із соціально-трудових проблем; поява нових професій та нові вимоги у зв'язку з розвитком нової техніки, передових технологій та ін.;

• регіональні фактори і стан зайнятості. Це стан трудових ресурсів і зайнятості, рівень безробіття, соціально-економічний стан регіону, природно-кліматичні умови регіону, діючий механізм регулювання соціально-економічної сфери і сфери зайнятості зокрема. Регіональні фактори безпосередньо впливають на соціально-економічний розвиток регіону, на сферу зайнятості, а також на регіональне регулювання зайнятості. У результаті аналізу передумов розробки стратегії визначаються цілі стратегії. На підставі цілей розроблюються основні положення стратегії (принципи і концептуальні положення стратегії), які у свою чергу перевіряють правильність і якість поставлених цілей.

Принципи стратегії регулювання зайнятості визначають основні вимоги регулювання зайнятості і є підставами регулювання зайнятості, подальшого кроку розробки стратегії, а також підставою коригування цілей стратегії.

Напрями політики регулювання зайнятості визначають форму регіонального регулювання зайнятості (кон'юнктурна політика, стратегічне регулювання тощо), тип політики зайнятості (активна, пасивна) і методи впливу на зайнятість (адміністративні, економічні) [9, 28].

Центральною складовою стратегії регулювання зайнятості є система концепцій, яка передбачає цілеспрямовані заходи і рекомендації щодо реалізації намічених цілей. Підставою вибору варіанта заходів є результат аналізу передумов розробки стратегії, розроблених принципів, напрямів політики і визначення цілей стратегії.

Заключною частиною моделі стратегічного регулювання зайнятості регіону є розробка і реалізація стратегічних змін у системі регулювання зайнятості. Важливими при цьому є інформаційні питання і контрольна функція при реалізації стратегії. Контроль необхідний для виявлення проблем раніше, ніж вони набудуть загрозливого характеру, і є підставою прийняття оперативних рішень і рішень про зміну концепцій стратегії при необхідності.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Сутність конкуренції, олігополії, монополії
конкуренція олігополія монополія Сучасна ринкова економіка являє собою складний організм, що складається з різноманітних виробничих, комерційних, фінансових та інформаційних структур, які взаємодіють на тлі розгалуженої системи правових ...

Методи керування діяльністю підприємства в ринкових умовах (на прикладі ПАТ Птахофабрика Південна)
На сучасному етапі розвитку економіки відбуваються глибокі зміни в усіх її сферах, що впливають на систему керування. Систему керування підприємства необхідно розглядати як динамічний процес, бо її форми,методи і функції перебувають пі ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.