Розділи економіки

Формування державної політики зайнятості

Друга точка зору, що належала споконвічно класикам і успадкована її сучасними послідовниками - неокласиками в особі монетаристської школи, полягає в тому, що ринкова економіка має вбудовані важелі саморегуляції, а державне втручання, навпаки, розглядається ними як елемент, що штучно впливає на цілісний організм ринку і шкодить йому. Успіх від реалізації монетаристської програми в економіці розвинутих країн до тепер залишається сумнівним, що, у тім, не заважає прихильникам цієї теорії і до нині аргументувати свою відмову від державного регулювання економіки, залишаючи за нею лише право втручання в грошово-кредитну сферу.

Державне регулювання зайнятості населення здійснюється з використанням ринкового (економічного) механізму або механізму саморегулювання ринку праці. За його допомогою впроваджується економічний метод регулювання зайнятості. Другий механізм можна назвати інституціональним, який здійснює вплив на зайнятість і функціонування ринку праці через певні інститути, які діють у державі За його допомогою впроваджується правовий метод державного регулювання зайнятістю [2].

Ринковий механізм, який держава використовує для регулювання зайнятості, в своїй основі має класичну концепцію функціонування ринку праці. Графічним відображенням її є так званий «хрест Маршала», на якому криві попиту і пропозиції становлять функцію ціни робочої сили, тобто часові ставки заробітної плати. Використання ринкового механізму реалізує економічно заохочувальні методи державного регулювання зайнятості.

Для того щоб внести необхідні корективи в ринковий механізм, використати його рушійну силу в потрібному напрямі, кожна держава має свій інституціональний механізм функціонування ринку праці. Він являє собою широке правове поле (Конституція, закони, постанови, кодекси), а також ЗМІ, різноманітні інституції інфраструктури ринку, адміністративну (державну) статистику тощо [2].

Держава не може скасувати об'єктивні економічні закони, але може створювати передумови для їх розвитку, змінюючи умови. Це досягається вдосконаленням права власності та господарського механізму: а також за допомогою державного управління. Отже, економічні закони не залежать від свідомості людей, а залежать від їх свідомої діяльності. Саме в цьому і полягає механізм державного регулювання зайнятості через різні державні інституції.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Нові макроекономічні показники рівень економічної свободи, рівень глобалізації та інші
В даному рефераті розглядається така тема, як нові макроекономічні показники Загалом було обрано 9 різних індексів, усі з яких базуються на новітніх даних (не більш ніж як 3-річної давності). Завданням було проаналізувати існуючі мак ...

Механізм державного регулювання зайнятості
Ринок праці і зайнятість населення займають особливе місце в системі ринкових відносин. Більшість економічних, соціальних, демографічних явищ, що протікають в ринковій економіці повністю або частково відображають процеси, що відбувают ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.