Розділи економіки

Пропозиції щодо шляхів подолання проблеми дискримінації на ринку праці України

На даний момент, гостро поставлена проблема з віковою дискримінацією. Розглядаючи проблему працевлаштування людей старшого віку, найкращим варіантом, на нашу думку, було б створення додаткових робочих місць, що не тільки дозволить працевлаштувати людей даної вікової категорії, але й загалом зменшить напругу на ринку праці, не примушуючи людей у віці боятися втратити та не знайти місце роботи знову. Тобто бажано б виокремити деякі види професій, таких як працівниці в бібліотеках, консьєржки, сторожі і т.п., ті професії, що не потребують використання мінімальних фізичних навантажень та швидкого виконання завдань.

Додатковим варіантом є ідея щодо заохочення на державному рівні роботодавців, які беруть на роботу людей «дискримінаційного віку», тобто молодь і людей старшого віку. Ця про позиція повинна сприйнятися порівняно позитивно, оскільки ми знаємо, що для більшості роботодавців перш за все важливими є прибутки та вигоди, аніж толерантне, рівне ставлення до різних верств населення, дотримання законів тощо.

Якщо розглядати питання працевлаштування молоді окремо, то діючими пропозиціями були б: запровадження у практику регулювання зайнятості молоді механізму державного замовлення кадрів. Це б допомогло подолати дисбаланс попиту та пропозиції в молодіжному сегменті ринку праці. Другою пропозицією є відновлення внутрішньовиробничої форми професійного навчання з метою залучення молодих робітників на промислові підприємства. Саме ці ідеї є дійсно можливими для впровадження у сучасних умовах.

Попри те, що нові процесуальні кодекси України, які недавно набули чинності, вміщують чимало прогресивних положень, що мають на меті зробити ефективнішою процедуру судового захисту, зокрема від дискримінації, процесуальне законодавство все ще потребує змін, які б враховували специфіку розгляду справ про дискримінацію у сфері праці. Зокрема, необхідно передбачити в Цивільно-процесуальному кодексі України та Кодексі адміністративного судочинства України можливість покладення на сторону, що звинувачується у дискримінації, обов´язку доведення, що принцип рівного ставлення не було порушено. Аналогічні положення варто також внести у Закон про рівність для спрощення процедури доведення фактів дискримінації при їх розгляді іншими уповноваженими на це органами. Це є важливим завданням, оскільки, як ми знаємо, найсерйознішою причиною, яка стримує потерпілих від звернення для захисту від дискримінації до суду чи інших органів, є саме усвідомлення ними неможливості довести факти дискримінаційних дій роботодавця.

На кінець можна запропонувати ідею, яка є вкрай важливою, але в питанні реалізації є дещо утопічною. На нашу думку, головним завдання є не реформування законодавчих актів і т.п., а зміна відношення до дискримінаційних питань учасників соціально-трудових відносин. Наприклад, якщо ми в перспективі будемо спокійно відноситися до жінки-керівника, тобто утримання жінкою високої посади сприйматиметься як звичайне явище, то і гендерна дискримінація зникне сама по собі. Якщо змінимо своє ставлення до людей інших національностей, то і їх наявність в компанії чи організації буде поширеним явищем, що послабить проблему расової дискримінації.

Висновки

На сьогодні наша країна має низку проблем у сфері праці, однією з них є дискримінація, що проявляється як у відкритій, так і прихованій формах. Тому перед нами постає завдання вирішення причини формування цієї проблеми, аналізу сучасного стану на ринку праці та знаходження найоптимальніших шляхів щодо подолання дискримінації.

Початок дослідження був присвячений аналізу теоретичної сторони дискримінації, а саме визначенню її сутності та наданню розширеної класифікації відповідно до форм, сфери прояву, масштабності та причин дискримінації. Також у роботі були визначені наслідки, що може призвести дискримінація у економічному та соціальному розрізі, так би мовити, на макрорівні та мікрорівні для роботодавців та робітників відповідно.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Роздержавлення та приватизація
Державне управління процесами приватизації Одним з елементів економічної політики і однією з найваж­ливіших функцій держави у період переходу до ринку є зміна еко­номічної структури - створення структури змішаної економіки. Структура змішан ...

Зниження витрат промислових підприємств
Актуальність теми дослідження. Фінансовий результат діяльності будь-якого промислового підприємства, а також можливості його подальшого розвитку в основному залежать від розміру його витрат. Саме витрати є тим основним показником діяль ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.