Розділи економіки

Зарубіжний досвід вирішення проблеми дискримінації на ринку праці

Міжнародна організація праці в Конвенції № 111 “Стосовно дискримінації в сфері зайнятості та професії” (Конвенція про дискримінацію МОП) забороняє поведінку, практики або закони, що мають “ефект анулювання або обмеження рівності можливостей або ставлення в галузі зайнятості або професії.” МОП визначає терміни “зайнятість” та “професія” як такі, що включають “доступ до професійного навчання, доступ до працевлаштування та до окремих професій і умови праці.” Конвенція № 111 підтверджує недопущення дискримінації не тільки у питанні безпосередньо роботи, а й окремих професій та професійного навчання. Важливо враховувати всі аспекти, що стосуються дискримінації у питанні отриманні відповідних професійних знань, посад, умов праці та винагороди за нею. Це і повинно прописуватися у законодавчих актах.

Також варто зазначити, що офіційно потрібно провести границю у розумінні проявів дискримінації та недискримінації, бо в деяких випадках мають місце об’єктивно висвітлені вимоги до кандидатів, в залежності від самого виду професії чи робочих умов, що пропонуються. Наприклад, МОП, і Рада Європейського Союзу визнають можливість виключень до правила недискримінації. МОП вважає, що “будь-які різниці, виключення або перевага по відношенню до конкретної роботи, що базуються на невід’ємних вимогах до неї не повинні вважатися дискримінацією.” Тобто, ми повинні розуміти, що насправді є дискримінацією, а що конкурентною боротьбою для отримання бажаної посади. Хоча і в цих ситуаціях при відборі кандидатів можуть помічатися прояви дискримінації, що завуальовані під не конкурентоспроможність претендентів, але це вже окремі випадки.

Можна додати, що у зазначених нормативно-правових актах, згідно принципів недискримінації держави зобов’язані, де це можливо, провести всі включення перш ніж робити виключення. Експертна Рада МОП наполягала, що винятки до цього правила мають бути интерпретовані з єдиною метою уникнути “невиправданого обмеження захисту, що його має надавати Конвенція [№ 111].” Дана цитата підтверджує відповідальне ставлення до оформлення офіційних документів і намагання врахувати всі включення і виключення відповідно до питання дискримінації за для уникнення непорозумінь або ситуації з виключеннями.

Комітет ООН з викоренення всіх форм дискримінації також заявив, що визначення дискримінації в статті 1 конвенції охоплює пряму і непряму дискримінацію з боку представників державного і приватного секторів. Важливим є те, що враховуються не тільки форми відкритої дискримінації для покарання, а й непрямої що може виявлятися частіше ніж попередня.

Отже, на основі аналізу міжнародно-правової системи з питання дискримінації на ринку праці, можна зробити однозначний висновок про вагомість та цінність цих документів. Це можна пояснити тим, що вони мають обґрунтовану форму викладення основних положень, враховують різні виключення та проводять чітку межу між дискримінацією та іншими законними процесами, що відбуваються на ринку праці (питання конкуретоспроможності чи проведення конкурсів на отримання престижної високооплачуваної посади в компанії). Зрозуміло, що більшість законодавчих актів України базуються саме не міжнародних, але паралельно враховують особливості нашої країни, що є позитивним аспектом, але як зазначалося, для нас більше стоїть питання запровадження в дію цих законів, в не їх ідеальне оформлення.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Особливості та стан розвитку санаторно-курортного комплексу АР Крим
АРК - з її минулим і сьогоденням - має широкі можливості і далеко не реалізований повністю потенціал розвитку санаторно-курортної індустрії як високорентабельної галузі міського господарства, що сприяє росту загального добробуту. Саме ...

Інфляційні очікування
Перехід нашої економіки на ринкові відносини різко підвищив значення грошей. Проблеми грошового господарства стають основними і в практичних заходах по реконструкції народного господарства, і в теоретичних дослідженнях. Тому, незважаючи на ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.