Розділи економіки

Аналіз основних показників дискримінації на ринку праці України

дискримінація ринок праця зайнятість

Як можемо встановити за даними таблиці 2.1, незважаючи на меншу питому вагу сільської молоді і у структурі економічно активної молоді, і у структурі зайнятості, рівні її економічної активності та зайнятості набагато більші, ніж міської (при сталому зростанні відповідних показників обох груп). Хоча в ухвалених законодавчих і нормативно-правових актах належного рівня уваги сільській молоді не приділено. Відтак, вона більше розраховує в своїй успішності на власні сили, аніж на владну підтримку.

Щодо вікової дискримінації населення старшого віку, то ознайомившись із доробком вчених Харківського інституту соціальних досліджень, ми отримали таку інформацію, що у 2012 році майже 45% працездатних українців відчували на собі дискримінаційний тиск через їхній вік. Дослідження проводилося у формі опитування. Результати показали, що із віковою дискримінацією в Україні зіткнулися майже половина людей, а саме:

, 5% - з трудовою дискримінацією при влаштуванні на роботу,

,5% - у процесі роботи

% - при звільненні.

В основному від вікової дискримінації на ринку праці в основному страждають люди, віком від 45 до 60 років. Також була визначена група ризику, яка склалася із працівників у сферах:

торгівлі

легкої промисловості

сільського господарства

сфери послуг

Також варто зосередити увагу на такому виду дискримінації, як дискримінація за сексуальною орієнтацію. Головною проблемою цієї дискримінації є те що вона часто пов’язані не тільки з утиском прав на робочому місці, а й відкритому приниженні чи навіть невиправданою поведінкою відносно представника сексуальних меншин. В Україні існує інформаційно-правозахисний Центр людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією «Наш світ», який приймає скарги від населення щодо порушення їх прав (не тільки відносно соціально-трудових відносин) та у судовому порядку розглядає дані критичні ситуації, що склалися, а також Центр намагається у законодавчому порядку все більше захистити права цього кола людей.

Після проведення Центром опитування виявилося, що 34% респондентів зазнавали утисків на робочому місці у зв’язку зі своєю сексуальною орієнтацією. Також 36% опитаних були вимушені звільнитися через несприятливий психологічний клімат в трудовому колективі, в 26% випадках людям відмовляли в прийомі на роботу або також звільняли, а у 21% респондентів причиною звільнення була відмова керівництва захистити людину від нападок з боку колег.

Тому на основі опублікованих даних 2013 року «Звіту ЛГБТ-вектор України», ми дізналися, що за період з листопада 2011 року по кінець 2012 було зафіксовано 5 випадків дискримінації у цій сфері: в 3 випадках це виразилося в незаконному звільненні, в 3 - у невиплаті заробітної плати або неповерненні трудової книжки, в 2 випадках була розголошена конфіденційна інформація про сексуальну орієнтацію, а в 1 випадку людина піддалася образам з боку начальства у зв'язку зі своєю сексуальною орієнтацією. У 3 випадках потерпілі намагалися притягти порушників до відповідальності, в 2 - з частковим успіхом. В обох частково успішних випадках вдалося відстояти матеріальні інтереси потерпілих, проте довести дискримінаційний характер звільнення не вийшло через небажання свідків (співробітників постраждалих) свідчити проти свого начальства [24, 48].

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Планування собівартості продукції в умовах підприємництва
У сучасній, швидко змінній, обстановці переходу до ринку управлінню підприємства необхідно постійно проводити аналіз діяльності фірми для ухвалення управлінських рішень. Для аналізу і ухвалення рішень необхідна початкова інформація, та ...

Інфляція, її суть, види та соціально-економічні наслідки
У наш час, здається, не можна прожити і дня, не почувши цього підступного і інтригуючого слова. Про неї кажуть, з нею борются, її бояться. Що ж таке – інфляція? У світі майже немає країн, де б у другій половині XX ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.