Розділи економіки

Аналіз основних показників дискримінації на ринку праці України

Для розуміння ситуації, що склалася на ринку праці України варто проаналізувати дослідження різних вчених, проведені опитування серед населення та статистичні дані за потрібними показниками.

Тобто наша аналітична робота буде складатися із результатів наукової діяльності українських вчених, ознайомлення з їхніми даними, а також власного дослідження на основі показників із статистичного збірника 2012 року державної служби статистики України «Соціальні індикатори рівня життя населення» та статистичного збірника про «економічну активність населення України 2011».

На нашу думку, головними в країні постають питання саме гендерної нерівності та вікової дискримінації. Тому головну увагу треба приділити саме цим двом аспектам.

Щодо аналізу питання гендерної дискримінації, то вченим Марценюк Т.О. у 2005 році проводилося опитування серед жінок щодо поширеності гендерної дискримінації. Відповідно до даних дослідження щодо власного досвіду респондентів (або їхніх друзів) і їх відповідей на поставлене питання: «Чи зазнавали Ви (або Ваші друзі) дискримінації через те, що Ви (вона) жінка?» найбільшою мірою дискримінації на українському ринку праці респонденти зазнавали під час прийому на роботу (18,6 %), при кар'єрному розвиткові (13 %) та в оплаті праці (11,8 %). Окрім того, 3,6 % респондентів (чи їхніх друзів) зазнали дискримінації під час відкриття власного бізнесу і 1,8 % - у процесі балотування на депутатську посаду до Верховної Ради України. Для наочності, результати подаються у таблиці 2.1:

Таблиця 2.1.

Сфери поширення гендерної дискримінації

Сфера поширення

Так

Ні

При працевлаштуванні

18,6%

81,4%

В оплаті праці

11,8%

88,2%

При кар’єрному розвиткові

13%

87%

При відкритті власного бізнесу

3,6%

96,4%

У балотуванні на депутатську посаду до ВР

1,8%

98,2%

Також після обробки статистичних даних щодо економічної активності населення за статтю та регіонами України, ми отримали такі результати, що подані у таблиці: Економічна активність, зайнятість та вивільнення населення за статтю по регіонах України за 2011 рік (тис. осіб) (Див. додаток А).

Рис. 2.1 Поділ зайнятих економічною діяльністю по регіонах

Зрозуміло, що прямо про гендерну дискримінацію ці дані не говорять, але якщо прослідити показники економічної зайнятості чоловіків та жінок та кількість з них вивільнених, то можна побачити певний її прояв та графіку (Рис. 2.1):

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Проект покращення роботи підприємства
У проектному аналізі під проектом розуміється одноразовий комплекс взаємопов'язаних заходів, спрямований на досягнення чітко визначеної мети при встановленому матеріальному (ресурсному) забезпеченні протягом заданого періоду часу. ...

Національне багатство, прибуток
Виробничі можливості суспільства завжди були обмежені. Зі збільшенням населення виникала необхідність залучення в господарський оборот нових земель, самих різних природних ресурсів. До початку ХХ сторіччя темпи приросту використовуваних ресурсів зали ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.