Розділи економіки

Виявлення резервів підвищення продуктивності праці на СТО "Гавань"

Кадрова робота передбачає такий напрямок як професійний розвиток і навчання. Так, лише 30% опитаних не підвищували кваліфікацію через ряд об’єктивних причин: вік, здоров’я, невеликий стаж роботи. Адже стаж роботи в підприємстві один із головних факторів при формуванні резерву працівників для підвищення кваліфікації і навчання. А 70% працівників підвищували кваліфікацію. Частіше всього, керівництво спонукало своїх працівників до професійного розвитку, інколи самі працівники виявляли бажання підвищити свої професійні знання і кваліфікацію. Серед опитаних 90% працівників СТО "Гавань" задоволені соціальними гарантіями, які надаються.

Для виявлення резервів підвищення продуктивності праці на СТО "Гавань" було проведено фотографію робочого часу та хронометражне спостереження.

Фотографування робочого часу

- це процес вивчення та вимірювання всіх без виключення затрат робочого часу впродовж робочої зміни чи її частини.

Хронометраж - метод спостереження і замірів безпосередньо на робочому місці затрат оперативного часу на багаторазово повторюваних операціях. Якщо при індивідуальній фотографії робочого часу передбачується спостереження всіх без виключення затрат робочого часу на протязі, як правило, зміни, то при хронометражі об’єктом вивчення є лише основний і допоміжний, тобто оперативний час.

На основі якого даних спостережень ми можемо визначити такі показники:

- Коефіцієнт використання робочого часу

- Коефіцієнт завантаження робітника

- Коефіцієнт можливого ущільнення робочого часу

- Коефіцієнт зростання продуктивності праці

Виявлення резервів підвищення продуктивності праці ми розпочали з проведення фотографії робочого часу, а саме з заповнення, під час спостереження індивідуальної форми робочого часу (листок спостережень №1), (додаток А, Форма 1). У ньому зафіксовані усі затрати робочого часу за 25.06.12., після проведеного спостереження було опрацьовано отримані дінні, які відображені у таблиці "Зведення однойменних затрат" (додаток А, Таблиця 1).

Зведені однойменні затрати ми вже можемо опрацювати і розрахувати

фактичний і проектований баланс використання робочого часу, результати якого представлені у таблиці 2.10.

Таблиця 2.10

Фактичний і проектований баланс використання робочого часу

Найменування Затрат часу

Фактичний час

Проектований час

Збільшення (+) Скорочення (-)

%

Тривалість (хв.)

%

Тривалість (хв.)

Тпз

16.5

89

14.8

80

-9

Тоб

14.1

76

Топ

25.2

136

41.1

222

+86

Тпт

4.1

22

-

-

-22

Торг

1.9

10

0.9

5

-5

Ттех

9.1

49

Тпнт

5.7

31

-

-

-31

Твоп

8.9

48

Тптд

3.5

19

-

-

-19

Тзм

100

540

100

540

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Поняття та структура світового ринку
На сучасному етапі суспільного розвитку значну роль для економіки кожної окремої країни і світу вцілому відіграє світове господарство, яке поєднує національні господарства, що пов’язані і взаємодіють за законами міжнародного поділ ...

Сутність та походження грошей
Гроші пронизують усі сфери соціального життя і є невід’ємною складовою існування сучасної цивілізації. Оцінка усіх сфер не лише економічної діяльності, а й самого буття людини в сучасній цивілізації здійснюється через використання гроше ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.