Розділи економіки

Обгрунтування потенційних можливостей підприємства ТОВ "Вініл" на основі SWOT-аналізу

Основною можливістю ТОВ "Вініл" є повне переоснащення або дооснащення власного виробничого циклу до європейської якості продукції, що виробляється. Це дасть змогу високо конкурувати з фабриками Німеччини або Нідерландів за рахунок нижчої ціни продукції, яка має таку саму якість.

До небезпечних можливостей розвитку зовнішньої сфери діяльності шпалерної фабрики "Вініл" необхідно віднести наступні:

- налагодження співробітництва з нестабільними та недобросовісними постачальниками продукції, що може призвести до збоїв у процесі виробництва. Цей фактор є важливим, адже підприємство знаходиться у постійних пошуках сировини за нижчою ціною, ніж у теперішніх постачальників, а така сировина не завжди є якісною;

- вплив економічної та політичної ситуації в країні, особливо в теперішній час постійних змін та реформ.

Прикладом, може слугувати сфера митної діяльності підприємства. В останній час вона постійно супроводжується затримками в митному оформленні сировини для виробництва і зв’язку з виникненням нових формальностей з боку митних органів з метою стягнення якомога більших обсягів митних платежів. Це також стосується і контрольно-ревізійних служб, і податкової інспекції [3].

Отже, підсумовуючи, необхідно зазначити, що шпалерна фабрика "Вініл" має варіанти розвитку, але все буде залежати від вкладених зусиль.

Висновки і пропозиції

На основі даної курсової роботи можна зробити наступні висновки, не надто важливо як правильно класифікувати підприємство. Більш важливим аспектом є те, як правильно розпочати і створити підприємство, здатне функціонувати в складних економічних умовах.

На прикладі процесу відкриття підприємства, розглянули ТОВ "Вініл", вся сировина, що надходить на адресу шпалерної фабрики проходить жорсткий контроль якості у власній лабораторії, після чого може бути направлена в процес виробництва.

Лабораторія оснащена останніми технологіями контролю якості сировини та кінцевої продукції відомих європейських виробників.

Фабрика "Вініл" має на майбутнє великі плани, підприємство розробляє перспективи свого виробничого розвитку виходячи з довгострокових завдань галузі. Фабрика передбачає заходи з розширення виробництва і підвищення його технічного рівня, оновлення і зростання якості продукції, відкриття нових виробничих ліній, можна тільки сподіватися, що здійсняться вони найближчим часом.

За проведеним аналізом можна сказати, що фабрика "Вініл" має два варіанти розвитку.

Перший - дещо негативний. Якщо підприємство не буде зосереджено на постійному розвитку процесу виробництва та відкритті нових ліній настінного покриття нового покоління, воно має можливість зупинитися і стати неконкурентоспроможним на ринку, що постійно потребує нового.

Другий варіант відкриває перед підприємством достатньо високі можливості. Існуюча інфраструктура виробництва може бути модернізована з низькими фінансовими витратами, так як за період існування фабрики процес виробництва було налагоджено максимально якісно і повно. Тепер даний процес потребує деякого переоснащення з урахуванням потреб кінцевого споживача в якості продукції.

Я вважаю, що фабриці "Вініл" все ж таки треба, відкрити нові виробничі лінії найближчим часом, тоді виробничий процес буде ще швидше відбуватись, обсяги продукції стануть ще більшими.

Мені здається, що варто набирати в штат кваліфікованих працівників, тоді робота набагато покращиться, і трохи зменшити витрати, тому що на фабриці зараз і так вдосконалені технології, якісна продукція.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Проблема легалізації доходів на ринку капіталу
Сучасний розвиток української економіки неможливий без її послідовної інтеграції до міжнародних фінансових відносин. Тому сьогодні здійснюються активні кроки, спрямовані на приведення різних сфер народного господарства у відповідність ...

Малий бізнес - основа розвитку економіки в ринкових умовах
Значення малого бізнесу в розвитку економіки є досить значним. Особливо це стосується України, оскільки за умов слабкого росту виробництва, населення мусить вдаватися до самоорганізації своєї зайнятості. А відкриття власної справи - єдиний вихід в от ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2021 рік.