Розділи економіки

Особливості розвитку освіти в Україні

В системі вищої освіти функціонують вищі навчальні заклади державної та інших форм власності. До мережі входить 979 вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації (училища, технікуми, коледжі, інститути, академії, університети).

Мережа вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації налічує 664 вищих навчальних заклади, у тому числі 593 державної форми власності та 71 інших форм власності, із загальною чисельністю 528 тисяч студентів.

Мережа вищих навчальних закладів ІІІ-ІУ рівнів акредитації налічує 315 закладів, у тому числі 223 державної форми власності. Серед них функціонує 106 університетів, 59 академій, 150 інститутів.

Статус національного мають 48 університетів та академій.

В університетах, академіях, інститутах навчається 1403 тис. студентів, серед них здобувають вищу професійну освіту 1086 тис. студентів віком від 17 до 24 років включно, що складає 90% до загальної чисельності студентів. Мережа вищих навчальних закладів забезпечує навчання 392 студентів на 10 тис. населення. Підготовка фахівців з вищою освітою здійснюється за 70 напрямами, які включають понад 500 спеціальностей.

Вимоги до змісту, обсягу і рівня освітньої та фахової підготовки в Україні встановлюються Державними стандартами освіти. Державний стандарт освіти - це сукупність норм, які визначають вимоги до освітнього, освітньо-кваліфікаційного рівня.

Структуру прийому студентів за напрямами підготовки показано в додатку Д.

Державні стандарти освіти розробляються з кожного напряму підготовки (спеціальності) для різних освітньо-кваліфікаційних рівнів.

Київ - один з найбільших на Україні центрів науки й освіти. У Києві величезна кількість шкіл, гімназій, ліцеїв, близько 70 вузів , в тому числі Національний авіаційний університет , Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова , Київський національний університет імені Тараса Шевченка , Консерваторія , університет , Києво-Могилянська академія , Національний технічний університет України «КПІ» , Національна академія наук України (НАНУ), Академія архітектури й будівництва, Академія сільськогосподарських наук, Києвський національний університет внутрішніх справ , Київська художня академія, Національний медичний університет ім.акад. А. А. Прочаніна, Міжнародний Соломонів Університет.

Харків уважається столицею студентства України. Тут в 1805 році відкрився перший у Малоросії , шостий у Російській імперії і другий на нинішній території України Імператорський університет - нині університет імені Каразіна ; в 1885 - другий у Російській імперії технологічний інститут . За станом на 2005 рік у місті працювало близько 80 вищих навчальних закладів (з них більшість «несправжніх» - ПТУ і технікуми , записані наказом Міністерства освіти й науки України в 2000-2000-х роках у вузи нижчого рівня акредитації), в яких учиться більше 230 тис. студентів. [35]

Львів є одним з найважливіших центрів освіти на Україні . Тут знаходиться три великих університети й безліч невеликих ВУЗів. У Львові розташовані 8 інститутів Національної Академії наук України , більше 40 науково-дослідних і проектно-конструкторських інститутів, 3 академії й 11 вищих навчальних закладів, 3 університети, більше 100 середніх навчальних закладів.

Вищі навчальні заклади Львова:

Львівський національний університет ім. Івана Франка

Національний університет «Львівська політехніка»

Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Нагромадження капіталу
Актуальність теми: аксіомою політичної економії є твердження про те, що об'єктивні передумови капіталістичного або ринкового, господарювання закладаються в процесі первісного нагромадження капіталу, тобто в період, коли кардинально змі ...

Організація, планування і шляхи підвищення економічної ефективності виробництва кукурудзи на зерно на площі 320 га в умовах східного регіонального управління ПРАТ Райз-максимко
Сільське господарство є однією з основних галузей народного господарства, оскільки виробництво продуктів харчування - перша умова життя безпосередніх виробників. Водночас воно є сировинною базою легкої та харчової промисловості. Попи ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.