Розділи економіки

Аналіз стану охорони праці та техніки безпеки в ПСП ім.Шевченка

Система пожежної безпеки в ПСП ім. Шевченка орієнтована на профілактику пожеж. Система пожежної охорони забезпечується застосуванням непалених та важко пальних речовин і матеріалів замість пожежонебезпечних, скороченням кількості пальних речовин при їх розміщенні, ізоляцією пального середовища і т.п.

Розповсюдження пожеж попереджається: будовою протипожежних перегород, регламентацією площ, будовою аварійного відключення апаратів і комунікацій і т.д. Засоби гасіння пожеж повинні максимально скорочувати розміри пожеж і забезпечити ефективне їх гасіння.

Система організаційних заходів включає в себе: організацію пожежної охорони, дотримання порядку обслуговування об’єктів, організацію навчання правилам пожежної безпеки на підприємстві, розробку та реалізацію норм і правил пожежної безпеки і т.д.

ПСП ім. Шевченка протипожежне водопостачання, що є за своєю природою штучним. Кожний цех даного підприємства має куток з протипожежним комплектом, необхідним для швидкого гасіння пожеж.

Умови праці, що створені працівникам даного підприємства є сприятливими. Негативними факторами, що знижують продуктивність праці працівників, є наступні фізичні фактори: температура повітря, шум, вологість і т.п.

Діяльність керівництва ПСП ім. Шевченка спрямована на створення високого рівня організації виробництва та праці, свідомої трудової, виробничої і технологічної дисципліни, почуття колективної відповідальності (особливо в рослинництві) за виконання всіма працюючими особистих обов’язків в галузі охорони праці; заміну застарілого обладнання та машин сучасною технікою; застосування комп’ютерів і максимальне вивільнення людей від важкої та монотонної праці; підвищення рівня безпеки виробничого обладнання, що знаходиться в експлуатації; оснащення діючого основного та допоміжного обладнання сучасними технічними засобами з метою переходу від техніки безпеки до безпечної техніки; здійснення комплексу соціальних та санітарно-оздоровчих заходів; постійну роботу щодо підбору та розстановки кадрів, навчання і підвищення ними кваліфікації, оволодівання і підвищення знань в галузі охорони праці та техніки безпеки; виконання організаційних, технічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, санітарно-психологічних та інших заходів.

Для поліпшення стану охорони праці в ПСП ім. Шевченка слід провести такі заходи:

1) збільшити фінансування на охорону праці;

2) створити запланований та зарегламентований в колективному договорі фонд охорони праці в розмірі 1% від обсягів виробництва;

) забезпечити працівників засобами захисту органів дихання при шкідливих умовах праці;

) забезпечити працівників пільговим харчуванням та амбулаторним лікуванням;

) провести атестацію робочих місць та оформити картки умов праці працівників;

постійно проводити інструктажі з охорони.

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

У дослідженні розкрито теоретичні аспекти підвищення продуктивності праці у ПСП ім. Шевченка, здійснено аналіз даного процесу та внесено пропозиції щодо його вдосконалення у сучасних умовах. Це дало підстави для таких висновків:

. Рушійною силою економічного розвитку підприємства, яке задіює всі виробничі ресурси, є люди, тобто персонал підприємства. Характерною ознакою персоналу підприємства є здатність до праці, в процесі якої використовуються ресурси і за одиницю часу може бути виготовлена та чи інша продукція, або надані послуги. З огляду на це, продуктивність можна розглядати як загальний показник, який виявляється передусім у збільшенні маси продукції, що виробляється за одиницю часу за незмінної її якості, або в підвищенні якості і конкурентоспроможності за незмінної її маси, що виробляється за одиницю часу; зменшенні затрат праці на одиницю продукції. Зростання продуктивності праці сприяє скороченню часу виробництва й обігу товару, збільшенню маси продукції і зростанню норми прибутку підприємства.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Сутність та походження грошей
Гроші пронизують усі сфери соціального життя і є невід’ємною складовою існування сучасної цивілізації. Оцінка усіх сфер не лише економічної діяльності, а й самого буття людини в сучасній цивілізації здійснюється через використання гроше ...

Стратегія сталого розвитку економіки України
План Маршалла (англ. Marshall Plan) - це програма економічної допомоги Європі після Другої світової війни, висунута у 1947 держсекретарем США Джорджем К. Маршаллом (вступила в дію у квітні 1948) [13]. Однією з цілей програми була п ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.