Розділи економіки

Науковий та науково-технічний прогрес на межі XIX-XX ст.

Впровадження науко-технічного прогресу, поряд з економічними вченнями, став чи не найголовнішим чинником розвитку суспільства наприкінці ХІХ - початку ХХ століть.

ВИСНОВКИ

Розвиток науково-технічного прогресу корінним чином вплинув на економіки та устрій суспільства. В результаті були запропоновані різноманітні економічні вчення ХІХ-ХХ століть.

Робота К. Маркса «Капітал»

заклала основи розуміння моделі побудови соціально-економічних відносин, формування трудових відносин в капіталістичному суспільстві, вплив таких відносин на політичний та класовий устрій. В ХХ столітті саме вчення К.Маркса спричинило розподіл людства на різнополярні ідеології та визначило перебіг сучасної історії.

Леон Вальрас був першим економістом, який сформував цілісну модель загальної рівноваги. За допомогою формул він створив модель функціонування як окремих суб'єктів господарювання та і економіки держав.

Роботи видного економіста А.

Маршалла розкрили та поглибили розуміння функціонування практичних сторін економіки. Він був послідовним прихильником ідей вільної конкуренції і ринку. Він розробив ряд методів, концепцій та теорій, що сформували сучасну економічну науку, зокрема кембриджську школу.

Монополізм як економічне явище поширився в другій половині ХІХ ст., та значним чином вплинув на розвиток суспільства. Монополізм - це стан економіки, за якого окремі суб’єкти господарювання можуть нав’язувати власні інтереси іншім суб’єктам господарювання та суспільству, ігноруючи при цьому їх потреби. В такому вигляді, монополізм здійснює негативний тиск на розвиток економіки, перешкоджає конкуренції, як рушійній силі економічного розвитку суспільства.

Розробка антимонопольного законодавства направлена на: охорону та заохочення конкуренції, контроль над фірмами, що займають пануюче положення на ринку, контроль за цінами, захист інтересів споживачів, захист інтересів і сприяння розвитку середнього та дрібного бізнесу.

Просування науко-технічного прогресу, поряд з економічними вченнями, став чи не найголовнішим чинником розвитку суспільства наприкінці ХІХ - початку ХХ століть.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Місце України в світовому сільському господарстві. Шляхи переходу до ринкової економіки
Сучасний стан світового сільського господарства з огляду на стрімкий розвиток суспільства, підвищення рівня технологій, продуктивності праці, а також різкого демографічного росту в світі вимагає детального дослідження. Світовий перероз ...

Оцінка економічної безпеки підприємства ВАТ Південьзахідшляхбуд
Прогрес у розвитку інформаційних технологій стимулював розвиток всіх сфер бізнес-відносин, де підприємницька діяльність все більше почала розвиватися в бік конкурентоспроможних взаємин. Це, у свою чергу, призвело до необхідності перег ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.