Розділи економіки

Фінансова криза як фактор впливу на фінансовий стан держави

Фінансова криза може бути зумовлена політичними причинами: насамперед непомірними воєнними витратами, нераціональним й неефективним витрачанням коштів державного бюджету та інших ланок бюджетної системи, наявністю значних сум державного боргу. Її також можуть викликати зовнішні фактори (насамперед ті процеси, які проходять на світових фінансових ринках), рівень впливу яких залежить від наявності й розмірів активів держави, розміщених на світових фінансових ринках.

Фінансова криза в кожній державі характеризується наявністю й величиною дефіциту бюджету та стабільністю національної грошової одиниці [10].

Таким чином, фінансова криза - це різке погіршення стану фінансової системи держави, спричинене внутрішніми та зовнішніми чинниками. До них належать: становище, рівень та структура виробництва в країні, трансформаційні процеси в економіці, несприятливі політичні явища, ситуація на світових фінансових ринках. Фінансова криза охоплює всі ланки економіки та негативно на фінансову безпеку держави, оскільки проявляється у кожному секторі фінансової системи з притаманним їй «ефектом доміно».

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Оцінка та аналіз діяльності ПАТ Полтавакондитер
Передкваліфікаційна практика є завершальною ланкою практичної підготовки, яка проводиться перед захистом бакалаврських робіт. Під час цієї практики поглиблюються та закріплюються теоретичні знання з професійно орієнтованих дисциплін на ...

Проблема легалізації доходів на ринку капіталу
Сучасний розвиток української економіки неможливий без її послідовної інтеграції до міжнародних фінансових відносин. Тому сьогодні здійснюються активні кроки, спрямовані на приведення різних сфер народного господарства у відповідність ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.