Розділи економіки

Аналіз законодавчої бази здійснення соціального захисту

Соціальна політика - це складова загальної політики, втілена в соціальні програми та різноманітні заходи, спрямовані на задоволення потреб та інтересів людей і суспільства. Зрозуміло, що соціальна політика має бути адекватною стану економіки, але ігнорування соціальними проблемами може призвести до значних економічних втрат. Метою соціальної політики держави є забезпечення стабільної, без заворушень і потрясінь, життєдіяльності суспільства, досягнення соціальної злагоди та соціальної цілісності, належного рівня добробуту людей.

Проте, чинна модель соціальної політики України входить у суперечність з цілями посткризової модернізації економіки та суспільства. Інертність адаптаційних механізмів сприяє поширенню бідності, що відтворює витратний характер системи соціальної підтримки, що наразі склалася на базі універсальних соціальних трансфертів, субсидій на товари та послуги та категоріальних пільг. Відсутність чітких стратегічних пріоритетів соціальної політики спричиняє розпорошення коштів і недостатню ефективність соціальних програм. Рівень гарантованих соціальних зобов’язань держави істотно перевищує її фінансові можливості, а отже перешкоджає ефективному використанню бюджетних інструментів посткризового відновлення та структурної модернізації економіки.

Отже, забезпечення стабільності соціального та економічного поступу у наш період вимагає реалізації стратегії соціально-економічних реформ, спрямованих на зміну економічних механізмів розвитку, досягнення стабільно високих темпів економічного зростання, системну модернізацію економіки країни, оновлення економіки. Забезпечення належного соціального ефекту від подальшого процесу відновлення національної економіки вимагає радикальної реконструкції механізмів соціальної політики держави та зміцнення функцій ринку праці як головного джерела отримання доходів населенням України. Україна потребує нової регіональної політики, орієнтованої на раціоналізацію відносин «центр-регіони» та максимальне сприяння освоєнню та використанню власного економічного потенціалу регіонів.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 

Подібні статті по економіці

Інвестиційна підтримка інноваційної діяльності підприємств
В теперішній час, на етапі економічного зростання України, регулювання інвестиційного і інноваційного процесів з боку держави набувають особливого значення. Дослідження проблем інвестування економіки завжди знаходилося в центрі уваг ...

Роздержавлення та приватизація
Державне управління процесами приватизації Одним з елементів економічної політики і однією з найваж­ливіших функцій держави у період переходу до ринку є зміна еко­номічної структури - створення структури змішаної економіки. Структура змішан ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.