Розділи економіки

Аналіз валового збору зернових та факторів, які зумовлюють його зміну

Виходячи з розрахунків на ПК отримали додаток, в якому:

. Множинний коефіцієнт кореляції 0,996 - даний коефіцієнт знаходиться в межах від 0 до 1, чим він ближчий до 1 тим тісний зв'язок між факторними ознаками. В нашому випадку коефіцієнт кореляції має тісний зв'язок.

. R2 = 0,993 - множинний коефіцієнт детермінації, даний коефіцієнт коливається в межах від 0 до 1, він показує на стільки відсотків залежить урожайність зернових культур від включених в модель факторів.

Висновок: зміна урожайності зернових на 99,3% зумовлена дією кількості внесених мінеральних добрив та затратами праці, а на 0,7% - дією не врахованих факторів.

. Рівняння регресії становить:

Ух1х2= -37,592+1,463*х1+4,001*х2 , де

а0-вільний член рівняння, немає економічної інтерпретації;

а1- показує, що при збільшенні х1(внесення мінеральних добрив на 1 га на 1ц діючої речовини) урожайність зернових підвищиться на 1,463 ц/га, за умови, що інші фактори будуть на середньому рівні.

а2- показує, що при збільшенні затрат праці на 1 га на 1 люд.-год., урожайність зернових підвищиться на 4,001 ц/га, за умови, що інші фактори будуть на середньому рівні.

. Парні коефіцієнти кореляції: ryx1= 0,930, ryx2=0,990. Даний коефіцієнт коливається в межах від -1 до +1, чим він ближчий до 1 тим тісніший зв'язок між ознаками. В нашому випадку коефіцієнт кореляції характеризує тісний зв’язок результативної ознаки з факторними ознаками.

Висновок: ryx1= 0,930 - вказує на прямий зв'язок між внесенням мін. добрив і урожайністю зернових культур; ryx2=0,990 - вказує, що при збільшенні затрат праці підвищується урожайність, зв’язок тісний [10].

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 

Подібні статті по економіці

Регіональні особливості розвитку й розміщення продуктивних сил України
Подальший соціально-економічний розвиток України та інформатизація суспільства залежать від того, якою мірою будуть задіяні інтелектуальні та творчі можливості народу, здібності кожного громадянина. Це обумовлює необхідність нагромадже ...

Інфляція та антиінфляційні заходи
Економічну теорію традиційно ділять на дві частини: макроекономіку та мікроекономіку. Ці терміни походять з грецької мови: “макро” означає велике, а “мікро” – мале. Макроекономіка виявляє властивості економіки як єдиного цілого, ек ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.