Розділи економіки

Управління активами торговельного підприємства

∆П = П0 * (Коб1/Коб0) - П0, (2.13)

∆П = 255,3 * (11,5/7,4) - 255,3 = 141,4 тис. грн.

Отже, як видно із розрахунків за рахунок прискорення оборотності оборотних коштів обсяг реалізації зріс на 2772,0 тис. грн., а прибуток на 141,4 тис. грн.

Оптимізація управління оборотними коштами повинна проходити з урахуванням факторів, які впливають на величину і стан оборотного капіталу підприємства. Серед таких факторів можна виділити зовнішні та внутрішні.

До зовнішніх факторів варто віднести загальну економічну ситуацію в країні; особливості податкового законодавства; темпи інфляції (дефляції); рівень ставок банківського кредитування; тенденції розвитку інвестиційного ринку (інвестиційний клімат); економічний потенціал регіону.

В умовах трансформації ринкової економіки найбільше значення здобувають такі зовнішні фактори, як взаємини підприємства з контрагентами - постачальниками сировини і матеріалів та споживачами готової продукції. Від ступеня налагодженості контактів з даними контрагентами прямо залежать величини запасів сировини, матеріалів, готової продукції на складах, дебіторської заборгованості.

Крім того, швидкість оборотності оборотних активів залежить від своєчасності розрахунків з постачальниками, тому що при погашенні кредиторської заборгованості перед контрагентами, підприємству відшкодовується сплачений ПДВ, що у свою чергу, зменшує величину оборотних активів на дану величину.

До внутрішніх факторів, від яких залежить величина і стан оборотного капіталу підприємства можна віднести: конкурентоздатність підприємства на ринку; організацію складського господарства; масштаб діяльності підприємства (малий бізнес, середній, великий); кількість і розмаїтість споживаних видів ресурсів; розташування контрагентів; темпи зростання виробництва і реалізації продукції; частку доданої вартості в ціні продукту; облікову політика підприємства; якість роботи топ-менеджерів і персоналу підприємства.

Поліпшення використання оборотних коштів ПП "Богдан" і підвищення ефективності виробництва можна досягти через:

. скорочення виробничих запасів товарно-матеріальних цінностей у зв'язку з переходом на оптову торгівлю та прямі економічні зв'язки з постачальниками;

2. прискорення обертання оборотних коштів за рахунок реалізації непотрібних, залежалих товарно-матеріальних цінностей.

План вартості активів на 2010р. наведено у табл. 2.34.

Таблиця 2.34

План вартості активів на 2010р.

Показники

Роки

Відхилення

Фактично 2009р.

План 2010р.

абс. (+,-)

темп росту, %

1. Необоротні активи - усього

194,0

220,0

26

13,4

2. Оборотні активи - усього

774,9

810,5

35,6

4,6

3. Витрати майбутніх періодів

2,1

2,5

0,4

19,0

Баланс

971,0

1033,0

62

6,4

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Нові макроекономічні показники рівень економічної свободи, рівень глобалізації та інші
В даному рефераті розглядається така тема, як нові макроекономічні показники Загалом було обрано 9 різних індексів, усі з яких базуються на новітніх даних (не більш ніж як 3-річної давності). Завданням було проаналізувати існуючі мак ...

Проблеми управління прибутковістю та рентабельністю дільничої станції Микитівка
Сучасний розвиток економіки України супроводжується ускладненням економічних процесів, трансформацією власності і середовища господарювання, концентрацією виробництва і капіталу, що зумовлює об’єктивну необхідність забезпечення прибутковості су ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.