Розділи економіки

Концепція розвитку та реформування ЖКГ у Запорізькому регіоні

Розробляючи дану концепцію, ми ставимо перед собою завдання розмежування рівнів відповідальності в галузі ЖКГ між обласною владою та органами місцевого самоврядування. Якщо раніше ми говорили про те, що на фінансування ЖКГ із державного бюджету виділяється недостатньо коштів, то на сьогоднішній день ми змушені констатувати, що не можемо розраховувати на одержання серйозних грошових ресурсів, тому що не маємо чітких планів розвитку галузі на територіях. Перелік документів, необхідних для визначення стратегії розвитку ЖКГ населеного пункту включає: програму реформування, схеми водопостачання, теплопостачання, санітарного очищення. Тільки після розробки даних документів можна говорити про фінансування.

Забезпечення населення якісною питною водою.

Сьогодні перед нами постає як завдання забезпечення населення області якісною питною водою, так і завдання вирівнювання тарифів на дану послугу. Єдиним можливим механізмом реалізації цих завдань, є створення єдиної регіональної водної компанії, що візьме на себе видобуток, транспортування води та надання послуг водопостачання населенню області, а також весь комплекс питань, пов'язаних з будівництвом і модернізацією водопровідних мереж.

Модернізація систем теплопостачання населених пунктів.

Ми готові визнати, що в існуючих економічних реаліях, централізоване опалення не є оптимальним підходом для малих населених пунктів і готові піти територіям назустріч у модернізації теплопостачання з використання децентралізованих, автономних систем. При цьому, ми повинні розуміти, що органи місцевого самоврядування чітко уявляють собі план дій у даному напрямку і контролюють процеси, що відбуваються.

Благоустрій населених пунктів.

Проблемним залишається питання приналежності територій при здійсненні прибирання, санітарного очищення та благоустрою населених пунктів. З метою впорядкування послуг зі прибирання та благоустрою території, підвищення якості їх виконання , пропонується визначити єдиного виконавця цих послуг або у всьому населеному пункті, або в границях районів, мікрорайонів. Застосування подібної практики дозволить підвищити відповідальність конкретного виконавця послуги, а також створити ринок, а отже конкуренцію, що в остаточному підсумку повинне відобразитися на якості та вартості послуг.

Створення системи ефективного керування житловим фондом.

Незважаючи на всі існуючі складності із процесом створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у містах області, іншого шляху реформування взаємин у житловому секторі не існує. Без появи ефективного власника житла в особі ОСББ, наші зусилля по підвищенню якості послуг, залучення інвестицій, будуть марні.

Поширення механізму керування жилим фондом через ОСББ, є тільки першим кроком на шляху реформування взаємин у сфері обслуговування будинків. Наша мета - підвищення якості надаваних послуг шляхом створення конкурентного ринку із залученням приватного капіталу. Прихід керуючих компаній на зміну існуючій системі обслуговування житлового фонду є лише питанням часу, і ми прагнемо до того, щоб наш регіон став «піонером» у даному процесі.

В облдержадміністрації відбулося спільне розширене засідання колегії Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва обласної державної адміністрації та групи «Регіональний економічний розвиток» Комітету з економічних реформ у Запорізькій області. Засідання присвячене обговоренню підсумків роботи житлово-комунального господарства області у 2012 році та основні завдання на 2013 рік у галузях житлово-комунального господарства та будівництва. Детально розглядались підсумки роботи житлово-комунального господарства області та результати роботи зі зверненнями громадян в минулому році, а також визначено плани та пріоритетні завдання роботи галузі на поточний рік. В наступному році всі зусилля будуть направлені на реалізацію державної політики у сфері житлово-комунального господарства і створення умов для його сталого динамічного функціонування, зокрема виконання завдань Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009 - 2014 роки. Як відзначив директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва, реалізація Закону України "Про Загальнодержавну програму реформування житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки” повинна забезпечити вирішення існуючих у галузі проблем. Це, перш за все, організація ефективного управління у сфері виробництва та надання житлово-комунальних послуг, демонополізація, забезпечення беззбиткової роботи та технічне переоснащення основних фондів підприємств галузі, залучення інвестицій на умовах державно-приватного партнерства. У 2013 році продовжиться системна робота по створенню та забезпеченню функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Як показує практика, ОСББ є найефективнішою формою власності на житло. Надалі буде проводитись робота по вирішенню питання взаємовідносин ОСББ з постачальниками комунальних послуг та створення конкурентного середовища у сфері управління та утримання житлового фонду. Одним з пріоритетних напрямків роботи також визначено впровадження енергозберігаючих технологій та залучення інвестицій на модернізацію мереж та підприємств ЖКГ. Окремо акцентовано увагу на можливостях та механізмах впровадження державно-приватного партнерства.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Планування виробничих витрат і собівартості продукції вівса на площі 120 га в умовах ТОВ агрофірма Ольвія
Сільське господарство є однією з основних галузей народного господарства, оскільки виробництво продуктів харчування - перша умова життя безпосередніх виробників. Водночас воно є сировинною базою легкої та харчової промисловості. Попит ...

Поняття, види та показники рівня концентрації та спеціалізації виробництва
Рівень розвитку продуктивних сил і виробничих відносин на підприємствах під впливом науково-технічного прогресу зумовлює процеси подальшого економічного розвитку держави та суспільного поділу праці. Вони проявляються в еволюційному роз ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.