Розділи економіки

Структура та управління ЖКГ у Запорізькому регіоні

Як і вся господарська галузь, житлово-комунальне господарство в цілому і кожне окреме підприємство розвиваються на основі галузевих, регіональних і місцевих стратегічних і поточних програм. Ефективнiсть реалізації таких програм багато в чому обумовлена наявнiстю вичерпної iнформацiї про технiчний стан інфраструктури пiдприсмств, а також в якiймiрi цей стан позначаєтъся на здатностi повного забезпечення населених пунктiв житлово-комунальними послугами належної якостi якими є витрати на утримання об"єктiвгалузi. З урахуванням цього важливо звернути увагу на наступне. Робота комунальних пiдприємств залежить вiд попиту споживачiв, якi обслуговуються, у першу чергу населення. Попит цей коливається за сезонами, мiсяцями, днями тижня, а iнодi й за годинами доби. Вiдповiдно до цього встановлюється ритм i розпорядок дiяльностiпiдприємствмiського транспорту, водопроводу, лазень, мереж газопостачання i теплофікації.

Завдання, що стоять перед пiдприємствами житлово-комунального господарства Украни, не повиннi формуватися iзольовано від економiчних можливостей i наявностi фiнансових, технiчних, матерiальних i трудових ресурсiв областей та регiонiв.

В умовах формування ринку мiського господарства постає проблема гнучкостi виробництва житловокомунальних послуг. Сьогоднi активно проводиться реструктуризацiя пiдприємств, втiлюються в життя новi форми управлiння комунальною власнiстю, з"являються комерцiйнi структури, що надають традицiйнi комунальнi послуги. Це потребує розробки та впровадження таких сучасних пiдходiв, способiв i методiв органiзацiї виробництва на підприємствах мiського господарства, якi б давали можливiсть надання споживачам конкурентоспроможних послуг.

Мiсцевий характер i виробничі особливостi накладають своєрiднiсть на органiзацiйну структуру житлово-комунального господарства. За характером послуг, що надаються, комунальні підприємства дiляться на три типи:

−санiтарно-технiчнi (водопроводи, каналiзацiї, лазні, пральні, пiдлриємстваiзсанiтарного очищення міст);

·−енергетичнi (електростанцiї, електромережi та iн.); · транспортні (метрополітен, міський пасажирський електротранспорт).

У цiлому особливостi житлово-комунального господарства обумовлюють своєрiднiсть i специфiку його діяльностi, що надзвичайно багатогранна. Це:

експлуатацiя житлового фонду;

теллоенергетика;

− газове господарство

− готельне господарство;

− водопостачання

очишення стічних вод;

мiськеосвiтлення;

− електричний транспорт;

− лазневе й пральне господарство;

− комплексне впорядкування територiй;

санiтарне очищення міст

− зелене будiвництво та озеленення населених мiст;

Експлуатація лiфтового господарства ритуальне господарство;

Технічна iнвентаризація основних фондiв;

ремонтно-будiвельне виробництво;

пiдготовка i перепiдготовкакадрiв;

− виробничо-технологічна комплектацiя;

аварiйна служба iнженерного обладнання;

довідково-iнформаційна, iнспекційна та iншi служби.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Розробка бізнес-плану інвестиційного проекту ПАТ Дніпропетровський металургійний комбінат ім. Ф.Е. Дзержинського
У широкому аспекті інвестиції - один із вагомих факторів економічного розвитку кожної країни. Перехід до ринкової моделі економічного зростання безпосередньо пов'язаний з формуванням нових інвестиційних проектів. Інвестування є формою фінансово-еконо ...

Статистичне вивчення собівартості технічних культур
Собівартість продукції сільськогосподарського господарства складається з витрат, пов’язаних з використанням у процесі виробництва землі, сільськогосподарських машин, обладнання та інших основних фондів, трудових і матеріальних ресурсів ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.