Розділи економіки

Механізм формування фінансових ресурсів для розвитку ЖКГ

Станом на сьогоднішній день 1 куб. метр нечистот коштує для фізичних осіб 12,20 грн., а для юридичних осіб - 12,30 грн. Середньодобова норма водовідведення складає для фізичних осіб 28 куб. метрів та 71 куб. метрів - для юридичних осіб . Проектна потужність складає 100 куб метрів на добу. Із запровадженням 7% цільового збору в складі амортизаційних відрахувань, водовідведення для фізичних осіб 1 куб нечистот становитиме 13,05 грн., юридичних осіб - 13,16 грн.

Річна сума з акумульованого додаткового цільового збору становитиме з фізичних осіб 8687 грн., з юридичних осіб - 22286,90 грн., а загалом 30973,90 грн. Прорахувати об'єктивно економічний ефект від запровадження запропонованих механізмів формування фінансових ресурсів неможливо, тому що в умовах кризи механізм франчайзингу не працюватиме, оскільки бізнес мінімізує видатки і йде у тінь. Механізм цільового збору працюватиме лише у майже 100 % оплаті споживачами за отримані житлово-комунальні послуги. В умовах хронічної неоплати наданих послуг механізм запровадження цільового збору неефективний, оскільки збільшує й так наростаючу дебіторську заборгованість. Тому спроби уряду запровадити інвестиційні фонди для розвитку ЖКГ України, механізмом формування фінансових ресурсів наповнення яких будуть цільові збори, є неефективними. Пояснюю чому: збільшується собівартість кінцевого продукту ( житлово-комунальних послуг), що лягає тягарем на сімейний бюджет. Споживачам, які користуються житлово-комунальними пільгами та субсидіями, частину вартості послуг відшкодовує держава, що в свою чергу є тягарем для Державного бюджету.

Отже, державні інвестиції, як бюджетний механізм формування фінансових ресурсів для розвитку ЖКГ району на основі програмно-цільового методу є ефективними на короткострокову перспективу. На середньо- та довгострокову перспективу є неефектними - напряму залежать від бюджетних надходжень на фінансування розроблених програм розвитку. Відбувається замороження будівництва, скорочення фінансування інвестиційних проектів з боку держави. Збільшується кошторисна вартість будівництва, погіршується технічний стан недобудов, як наслідок розтягується в часі термін окупності проектів із залученням державних інвестицій та не вирішується проблемні питання соціально-економічного характеру регіонів, під які виділялись кошти.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Нагромадження капіталу
Актуальність теми: аксіомою політичної економії є твердження про те, що об'єктивні передумови капіталістичного або ринкового, господарювання закладаються в процесі первісного нагромадження капіталу, тобто в період, коли кардинально змі ...

Процес формування, побудови та створення підприємства
В сучасному світі стрімкого розвитку ринкових відносин слово "підприємство" давно здобуло звичного змісту. Кожен охочий може стати підприємцем здійснивши декілька операцій на ринку, що принесли певний прибуток. Не важко просто володіти стат ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.